Data publikacji:

30-minutowy trening ze skakanką

Autor: Sylwia Stwora

Zastanawiasz się, czy można połączyć zabawę z pracą nad smukłymi nogami i ramionami, płaskim brzuchem oraz kształtnymi pośladkami? Jak najbardziej. Modeluj sylwetkę i poprawiaj sobie nastrój, poświęcając pół godziny na proponowany przez nas trening ze skakanką. Przyda Ci się także stoper, dobre obuwie i butelka z wodą mineralną. Ćwicz na stabilnym podłożu.

Nasza propozycja treningu ze skakanką składa się z trzech części, z czego rozgrzewka i stretching (ćwiczenia rozciągające) trwają po 5 minut, a faza główna – 20 minut. Podany czas wykonywania poszczególnych ćwiczeń jest orientacyjny i wynosi 45 sekund. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sportem bądź danego dnia nie czujesz się na siłach przepracować całego wyznaczonego odcinku czasu, skróć go, poświęcając resztę na swobodny trucht lub zrób więcej serii, np. 4 cykle z ćwiczeniami po 25 sekund i 5 sekund przerwy.

Zestaw składa się z 10 ćwiczeń, które będziesz powtarzać w 2 seriach – pierwszej w umiarkowanym tempie i drugiej z wyższą intensywnością. Pomiędzy kolejnymi zadaniami rób 15-sekundowe przerwy. Pamiętaj, aby skakać na palcach, nie całych stopach.

Rozgrzewkę rozpocznij spokojnym, dwuminutowym biegiem. Potem przejdź do kręcenia biodrami, stawami kolanowymi i skokowymi oraz wykonaj po kilka pajacyków, podskoków obu- i jednonóż, skłonów oraz wykroków.

Więcej

Właściwy trening ze skakanką zaczynamy od skoków obunóż. Następnie rób to naprzemiennie. Kolejne ćwiczenie to skakanie obunóż z wysokim unoszeniem kolan do klatki piersiowej. Czwartym zadaniem są przysiady. Złóż skakankę w pół i trzymając ją przed sobą schodź do dołu aż nogi będą ugięte pod kątem prostym.

Więcej

Piąta i szósta pozycja na naszej liście treningowej to skakanie na jednej nodze. Zacznij od prawej, a po upływie wymaganego czasu i przerwie zmień ją na lewą. Siódmym ćwiczeniem w sekcji są naprzemienne wykroki do przodu. W tym celu złóż skakankę na pół, potem jeszcze raz i trzymając ją w obu dłoniach przed sobą na wysokości klatki piersiowej, rób wykroki ze skrętem tułowia w momencie zejścia w dół. Ćwiczenie numer 8. to skoki z krzyżowaniem rąk przed sobą co drugi skok. Ósme zadanie polega skokach obunóż z tym, że kręcisz skakanką w przeciwną stronę. Na koniec sekwencji wykonaj skip C, czyli w czasie skoków biegnij w miejscu, uderzając stopami o pośladki.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

http://medicaments-24.com

babyforyou.org

срок действия сиалиса