Data publikacji:

4 domowe metody na sińce pod oczami

Autor: Joanna Stanuch

Nieprzespana noc, godziny spędzone przed komputerem, a może „taka natura”? Niezależnie, co jest powodem twoich sińców pod oczami istnieją domowe metody, którymi możesz zminimalizować skalę problemu. Zamiast wydawać krocie na drogie kremy, wypróbuj sposoby, z których korzystały nasze babcie – być może wśród nich znajdziesz receptę na swój kłopot.

Przyczyn nieestetycznych zasinień i opuchlizny pod oczami może być kilka – wśród najczęstszych wymieniamy przede wszystkim zmęczenie i brak snu, genetykę, nieodpowiedni tryb życia (niezdrową dietę, stosowanie używek, stres i małą ilość ruchu). Zdarza się także, że tzw. podkówki są symptomem poważniejszych kłopotów, takich jak alergie, czy problemy ze strony układu krwionośnego czy pokarmowego.

Po wykluczeniu przyczyn zdrowotnych, śmiało możesz przejść do walki z podkrążonymi oczami. Na rynku roi się od kremów dedykowanych temu problemowi, a także kosmetyków kolorowych, które pozwalają na tymczasowe zamaskowanie sińców. My jednak zalecamy, aby "plan A" w walce z zasinieniami stanowiły metody najprostsze i naturalne; domowe „kosmetyki” rozjaśniające przebarwienia każdy z nas bez problemu znajdzie w lodówce.

 • Plastry zielonego ogórka

  Kto z nas nie zna obrazu kobiety w turbanie z ręcznika, z maseczką na twarzy i plasterkami ogórka na powiekach? Ten stary jak świat sposób to jedna z najskuteczniejszych broni na nieestetyczne podkówki. Ogórek łagodzi podrażnienia, ujędrnia skórę, usuwa obrzęki, a duża ilość przeciwutleniaczy zapewnia mu działanie rozjaśniające. Wystarczy, że schłodzony w lodówce ogórek pokroisz na cienkie plastry, po czym przyłożysz je do powiek na ok. 20-30 minut.

 • Surowe ziemniaki

  To doskonały sposób zwłaszcza dla tych osób, które borykają się z dużą opuchlizną pod oczami. Analogicznie, jak w przypadku ogórka, plasterki schłodzonego ziemniaka przykładamy do powiek na mniej-więcej 30 minut. Taki zabieg pozwoli na usprawnienie podskórnego przepływu limfy, co zmniejszy obrzęki.

 • Okłady z torebek herbaty

  Zielona i czarna herbata doskonale nadają się do niwelowania sińców i obrzęków, dzięki zawartości garbników i teiny – składniki te bowiem obkurczają naczynka krwionośne. Wystarczy, że zaparzysz dwie torebki herbaty, wyjmiesz je z naparu i ostudzisz, po czym przyłożysz do powiek na 15-30 minut.

 • Plasterki jabłka

  Dzięki zawartości kwasu jabłkowego, sposób ten zapewni nam nie tylko rozjaśnienie, ale i ujędrnienie i nawilżenie okolic oczu. Aby otrzymać zadowalający efekt, plasterki jabłka trzymaj na powiekach 15-20 minut.

  Więcej pomysłów na domowe dbanie o urodę znajdziesz w książce "Ziołowy Zakątek.Kosmetyki, które zrobisz w domu"

  www.steroid-pharm.com

  steroid-pharm.com

  http://cialis-viagra.com.ua