Data publikacji:

5 ćwiczeń na mocny triceps

Autor: Sylwia Stwora

Ręce, w przeciwieństwie do brzucha, pośladków czy ud, nie są dla kobiet partią ciała, którą chciałyby mieć bardzo umięśnioną. Jednak warto nam nimi popracować, aby nie tylko były silne, ale również dobrze wyglądały w bluzce na ramiączkach czy z krótkim rękawkiem. Prezentujemy 5 ćwiczeń na mocny triceps.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na wzmocnienie mięśnia trójgłowego jest uginanie ramion w pozycji odwróconej. Usiądź tyłem do ławeczki, oprzyj o nią dłonie tak, aby ramiona były wyprostowane. Nogi zegnij w kolanach lub, w wersji trudniejszej, wyprostuj je. W tej pozycji ugnij ramiona jednocześnie opuszczając ciało w dół. Zatrzymaj się jak najniżej podłogi, wytrzymaj chwilę i wróć do pozycji początkowej. Wykonaj 5 powtórzeń w 2 seriach.

Idealnym ćwiczeniem na mocny biceps są pompki. Oprzyj wyprostowane nogi o niską ławeczkę lub step. Uginaj jak najniżej ramiona i prostuj je, pamiętając o tym, aby tułów i nogi tworzyły prostą linię. Zrób 3 serie po 5 powtórzeń

Klęknij na ławeczce lub stepie (ustaw go na II poziomie), w dłonie chwyć po jednej sztangielce (co najmniej po jednym kilogramie). Pochyl się lekko do przodu, zgięte w łokciach ramiona ustaw blisko tułowia. Teraz przenoś równocześnie ramiona w tył prostując je w łokciach i staraj się je unieś jak najwyżej. Wytrzymaj chwilę i wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 10 razy w 2 seriach.

W uzyskaniu ładnej muskulatury tricepsa i uczynieniu go mocniejszym pomoże wyciskanie francuskie. Chwyć sztangielkę oburącz, połóż się na stepie lub ławeczce i unieś proste w łokciach ramiona nad głowę. Uginaj ramiona tak, aby opuścić sztangielkę za głowę.

Ostatnie ćwiczenie na mocny triceps to wyciskanie francuskie w siadzie. Usiądź na ławeczce, w prawą dłoń chwyć sztangielkę i unieś ją nad głowę. Teraz zegnij maksymalnie ramię w łokciu w tył, zwracając uwagę na to, aby łokieć pozostawał nieruchomy. Zrób 5 powtórzeń i zmień rękę. Ćwiczenie wykonaj w 3 seriach na każdą stronę.

www.proffitness.com.ua/category/svobodnye-vesa/ganteli/

bestseller-sales.com/best-sellers-movies/kids-and-family/

Viagra 50 mg