Data publikacji:

5 ćwiczeń z piłką lekarską na płaski brzuch

Autor: Michał

Piłka lekarska? Wielu z nas zapewne kojarzy ją z zajęciami WF-u i zaliczeniem z rzutu. Jednak za sprawą trenerów i mody na treningi funkcjonalne wraca do łask. Zobaczcie, co można osiągnąć, trenując z piłką lekarską. Dziś podsuwamy Wam 5 ćwiczeń na mięśnie brzucha. Gwarantujemy, że spocicie się co nie miara, a przy tym będziecie się świetnie bawić!

Piłka lekarska jest specyficznym przyrządem treningowym. Jest twarda, nie odbija się. Obecnie na rynku bardzo bogatą ofertę: piłki różnią się formą (pełna, z uchwytami), materiałem, wypełnieniem i wagą. Dzięki temu mamy ogromną dowolność podczas komponowania planu treningowego. Dziś eksplorujemy jej możliwości, prezentując przykładowe ćwiczenia z piłką lekarską na płaski brzuch.

Ćwiczenie na skośne mięśnie brzucha: russian twist (4 x 50 skrętów)

Usiądź prosto. Trzymając mocno spięte mięśnie core'u, unosimy nogi ponad podłogę (jeśli masz problem z utrzymaniem równowagi, odstaw stopy na ziemię i ugnij nogi w kolanach). Odchyl się, tak żebyś poczuła spięcie w mięśniach brzucha. Zacznij przenosić piłkę z jednego boku na drugi. Wykonuj dokładny ruch skrętu. Gdy nabierzesz wprawy, zacznij dynamicznie skręcać tułów - będziesz od razu wykonywać ćwiczenie kardio.

Źródło: pumpsandiron.com

Ćwiczenia kardio: spalanie tkanki tłuszczowej

Z pomocą piłki lekarskiej wykonamy także skuteczne i intensywne treningi kardio. Dzięki zestawowi ćwiczeń kardio z piłką lekarską wzmocnimy swoje serce, poprawimy kondycję i spalimy zbędne kalorie. Do treningu będziesz potrzebować 2 kg piłki lekarskiej (może być też nieco cięższa, 3 lub 5 kg), wytrzymałych ścian i podłogi oraz dużo energii.

Kilka wariacji kardio (wykonuj przez 1 minutę lub po 12 powtórzeń):

 • Na początek chwyć piłkę i wyrzuć ją z całych sił zza głowy (wypchnij ją w stronę ściany).
 • Nadal stojąc, wyrzucaj piłkę przed siebie, tym razem sprzed klatki piersiowej.
 • Wstań i rozpocznij serię ćwiczeń polegającą na uderzaniu piłką w ziemię zza głowy.
 • Uklęknij i wyrzucaj piłkę przed siebie, sprzed klatki piersiowej.
 • Rób krótkie przerwy po każdej wykonanej serii.

  Źródło: fitwirr.com

  Ćwiczenia na dolne partie mięśniowe i proste: spięcia z nogami w górze (4 x 16 powtórzeń)

  Połóż się na plecach, wyprostuj ramiona i przenieść je za siebie. Unieś proste, ew. lekko ugięte nogi nad linię bioder. Chwyć piłkę i unieś się w kierunku stóp, przenosząc proste ramiona (zrób wydech). Gdy poczujesz napięcie w dolnych i górnych partiach brzucha, zatrzymaj się na 2-3 sekundy. Opuść jednocześnie nogi i barki i ponownie przenieś ramiona za głowę. W drugim powtórzeniu równocześnie unieś nogi, tułów i ramiona do wcześniejszej pozycji. Wykonuj naprzemiennie - raz z nogami w górze (bez opuszczania) i raz z unoszeniem nóg.

  źródło: pumpsandiron.com

  Na grafice: 1. Piłka lekarska Insportline 6 kg, 159 zł

  Kardio i dolne partie brzucha: mountain climbers (3 serie po 50 powtórzeń)

  Oprzyj ręce na piłce - zrób deskę: ciało powinno pozostawać w prostej linii, dłonie i nadgarstki umieść na wysokości barków. Przyciągaj do klatki piersiowej raz jedną, raz drugą nogę zgiętą w kolanie. Nie opuszczaj i nie skręcaj bioder. Początkujące osoby mogą wykonywać ćwiczenie powoli, zaawansowane - w tempie sprinterskim. Zachowaj przy tym pełną równowagę - pamiętaj, że cały czas balansujesz na piłce.

  źródło: pumpsandiron.com

  Ćwiczenia na mobilność, siłę i rozciąganie: chops (2 x po 10 powtórzeń na stronę)

  Ćwiczenia z piłką lekarską nie są łatwe, wymagają skupienia, uwagi i wsłuchania się w swoje ciało. To wszystko możemy osiągnąć wykonując ćwiczenia relaksujące. Rozluźnienie mięśni skośnych brzucha oraz grzbietu za pomocą piłki lekarskiej możemy wykonywać, zataczając ósemki.  Należy stanąć w pozycji wyprostowanej, patrząc przed siebie. Unosimy piłkę lekarską na wysokość barków, ręce wyprostowane. Powoli zataczamy ósemki w powietrzu, pamiętając, by nie odrywać stóp od podłoża.

  Na grafice: 1. Piłka lekarska Kettler z podwójnym uchwytem, 94, 99 zł

  Więcej akcesoriów treningowych znajdziesz TUTAJ

  medicaments-24.net/levitra-vardenafil/levitra-20-mg/

  таблетки для улучшения потенции у мужчин

  https://medicaments-24.net