Data publikacji:

5 korzyści z jeżdżenia na łyżwach

Autor: Joanna Stanuch

Zima zawitała do nas z wielkim hukiem. To oznacza, że czas na moją ulubioną grupę aktywności – sporty zimowe! Zapomnijmy więc o chowaniu się pod ciepłym kocem. Zima to doskonała pora na to, aby połączyć dbałość o sylwetkę z doskonałą zabawą, do czego doskonale nadaje się lodowisko.

Moje pierwsze łyżwy dostałam, gdy byłam jeszcze w liceum. W tym czasie większość lekcji wychowania fizycznego w okresach zimowych spędzaliśmy na pobliskim lodowisku, co niejako zmusiło mnie do opanowania podstaw łyżwiarstwa. Jednocześnie, muszę przyznać, że niemal natychmiast pokochałam ten sport – obok jazdy na nartach, z biegiem czasu stał się moim obowiązkowym i regularnym sportowym punktem zimowego harmonogramu. Dziś i Was chciałabym gorąco zachęcić do szaleństw na lodzie, poprzez płynące z niego korzyści, które z biegiem lat zauważam na sobie. :)

 • Łyżwiarstwo modeluje sylwetkę

  Jeżdżąc regularnie na łyżwach kształtujemy przede wszystkim mięśnie ud, łydek i brzucha.  Trening tych partii mięśniowych ułatwi nam inne aktywności, takie jak bieganie i narciarstwo. Ponadto, godzina spędzona na lodzie pozwoli nam na spalenie nawet do 800 kalorii – to naprawdę sporo!

 • Poprawia koordynację ruchową i krążenie

  Uprawiając ten sport korzystnie wpływamy na to, jak nasze ciało się prezentuje, ale i porusza. Łyżwy wymuszają na nas stałe kontrolowanie prawidłowej postawy, którą z czasem będziemy przybierali automatycznie. Ponadto, szalejąc na lodzie poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego.

 • Nie obciąża stawów

  W porównaniu do równie intensywnych aktywności, takich jak np. aerobik czy bieganie, łyżwiarstwo o wiele mniej obciąża stawy.

 • Poprawia nastrój

  Daję Wam słowo, że już krótki czas spędzony na lodzie powoduje niesamowity zastrzyk endorfin :) łyżwiarstwo doskonale poprawia nastrój, zwłaszcza, gdy uprawiamy je w dobrym towarzystwie!

 • Jest łatwo dostępne i niedrogie

  Dzisiaj nie musimy wydawać krocie na bilet wstępu na profesjonalne, sportowe, zatłoczone lodowisko. Zimą już niemal w każdym mieście możemy spotkać niewielkie lodowiska na świeżym powietrzu, które pozwalają na doskonałą zabawę w kameralnych warunkach. Dodatkowo, łyżwiarstwo nie jest drogim sportem – ceny łyżew zaczynają się już od około 100 zł.

  Jakie łyżwy wybrać?

  To kwestia indywidualna. Jedni lepiej czują się w łyżwach figurowych, inni – hokejowych.  Wbrew powszechnemu przekonaniu, płeć nie ma tu żadnego znaczenia! Oba te typy znajdziecie bez problemu zarówno w wariantach dla pań, jak i panów :) Ważne, aby Wasze idealne łyżwy miały odpowiedni rozmiar oraz dobrze stabilizowały kostkę.

 • AXER LARA BIAŁY - OD 84,99 ZŁ
 • BAUER FLOW WOMEN - OD 312,00 ZŁ
 • NIKE BAUER COMFORT WMN BEŻOWY - OD 99,00 ZŁ
 • TEMPISH LUCIA BIAŁY - OD 135,00 ZŁ
 • A czy Wy lubicie szaleństwa na lodzie? :)

  www.farm-pump-ua.com

  steroid-pharm.com

  www.topobzor.info/seks-kukly-s-alijekspress-–-vybor-i-pokupka/