Data publikacji:

5 najpopularniejszych mitów na temat treningów

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Zaczynasz budować formę przed latem? Świetnie! Zanim jednak wybierzesz się na siłownię lub zaczniesz opracowywać tygodniowy plan treningowy, zobacz najczęściej powtarzane mity na temat ćwiczeń.

1. Powinno się ćwiczyć jak najczęściej

Nie bez powodu we wszystkich programach treningowych pojawiają się dni przerwy na regenerację organizmu. Codzienna wizyta na siłowni i intensywny trening cardio raczej nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Jeśli ćwiczysz bez przerwy zmęczone mięśnie nie mają czasu się zregenerować, więc trening nie będzie tak skuteczny jak tego oczekujesz.

2. Od ćwiczeń na siłowni będziesz wyglądać jak kulturystka

Wiele kobiet obawia się ćwiczeń siłowych i stawia przede wszystkich na zajęcia fitness. Zwiększanie masy mięśniowej jest jednak trudne (zwłaszcza dla kobiet), dlatego nie ma obaw, że po paru miesiącach ćwiczeń stracisz kobiecą figurę! Większa liczba powtórzeń ćwiczeń z lekkimi ciężarami ładnie wyrzeźbi ciało.

3. Brzuszki to najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch

Najczęstszym powodem, przez który zaczynamy ćwiczyć serię brzuszków jest nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu. Ćwiczenia te doprowadzają do wzmocnienia mięśni brzucha, ale nie spalamy podczas nich zbyt wielu kalorii. Aby pozbyć się kilogramów i odkryć wyrzeźbione mięśnie skuteczne będzie bieganie, pływanie czy jazda na rowerze.

4. Trening cardio wystarczy

Treningi mające na celu przede wszystkim spalanie tkanki tłuszczowej są skuteczne, ale w tygodniowy grafik warto wpisać również treningi "body mind". Pilates czy joga doskonale wzmacniają mięśnie głębokie. Takie ćwiczenia są polecane jako wspomaganie do innych treningów, na przykład siłowych.

5. Bez bólu nie ma efektów

Jeśli trening na siłowni to dla Ciebie "krew, pot i łzy", zmień program ćwiczeń! Niewielki dyskomfort podczas treningu nie jest niepokojący, ale intensywny ból oznacza, że robisz coś nie tak.

www.steroid-pharm.com

www.adulttorrent.org/details/hgame_yin_yao_chong_yu_hurupatukuban_ling_hong_di_yu_tui_mo_lu_tinkerbell_