Data publikacji:

5 skutecznych ćwiczeń na "boczki"

Autor: Joanna Stanuch

Starasz się prawidłowo odżywiać i uprawiać sport, a mimo to obwód twoich bioder nie ulega zmianie? Znam ten kłopot – mimo szczupłej sylwetki, zawsze musiałam zwracać uwagę na „boczki”, które uwidaczniały się w chwilach drobnych zaniedbań dietetycznych czy mniejszej aktywności. Tymczasem, wystarczy wdrożyć w plan treningowy kilka niepozornych, a jednocześnie skutecznych ćwiczeń.

Popularne określenie, że któryś ze smakołyków „idzie w biodra” nie wzięło się znikąd. Mogłoby się zdawać, że naturalnie jesteśmy „zaprogramowane” tak, aby zbędne kilogramy wędrowały w pierwszej kolejności w te właśnie okolice. Na całe szczęście, możemy zmierzyć się z kobiecą naturą, pobudzając odpowiednie partie ciała do wzmożonej aktywności podczas codziennych ćwiczeń – rzecz jasna, przy odpowiedniej diecie.

Skłony

Wykonywane w pozycji stojącej lub siedzącej skłony do każdej z nóg wzmocnią i rozciągną mięśnie tułowia. Zacznij od 20 powtórzeń, zwiększając ich ilość o 10 w kolejnych tygodniach.

Ćwiczenia z piłką fitball

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną należą do moich ulubionych – przyjemnie i błyskawicznie modelują sylwetkę. Połóż się na podłodze, trzymając fitball między wyprostowanymi nogami. W tym samym czasie wykonuj brzuszki skośne – połóż dłonie na karku, zaś łokieć kieruj ku przeciwległej nodze. Ćwiczenie powtórz 30 razy na każdej ze stron.

Niezawodny hula hop

Założę się, że wielu z was – tak jak i ja – w dzieciństwie uwielbiało tę zabawę. Okazuje się, że hula hop poza frajdą przyniesie nam również seksowne biodra i talię osy. Wystarczy, że poświęcicie na ćwiczenia 15 minut dziennie, a już po 2-3 tygodniach zauważycie widoczną różnicę. Jeśli nie wiesz, jakie hula hop wybrać na początek wejdź i przeczytaj!

Przenoszenie ciężaru

Usiądź na podłodze, unosząc lekko zgięte nogi nisko nad ziemią. Ciężki przedmiot (np. hantel lub butelkę z wodą) przenoś naprzemiennie raz na lewą, a raz na prawą stronę ciała. Ćwiczenie należy powtórzyć 20 razy po każdej ze stron.

Side plank

Tzw. deska bokiem to ćwiczenie, które nie tylko wymodeluje twoją talię, ale także wzmocni mięśnie brzucha. Połóż się na boku, opierając się na przedramieniu. Następnie unieś biodra zwracając uwagę na to, aby ciało od stóp do miednicy utrzymywało prostą linię. Side plank polecam wykonywać w 3 seriach po 3 powtórzenia, stopniowo zwiększając ich ilość, wedle własnych możliwości.

  • ALLRIGHT HANTLA WINYLOWA FIW30 - OD 6,49 ZŁ
  • SPOKEY FITBALL 75CM (86163-5) - OD 38,18 ZŁ
  • HOP-SPORT HULA HOP 6008 - OD 59,88 ZŁ
  • A czy Wy macie swoje sprawdzone sposoby na uporczywe boczki?

    biceps-ua.com/dlya-svyazok-i-sustavov.html

    самые эффективные препараты для потенции мужчин

    пептидные препараты