Data publikacji:

6 powodów, przez które ciągle jesteś głodna

Autor: Kasia

Prowadząc zdrowy tryb życia oraz dietę opartą na zbilansowanych, regularnych posiłkach, nasze poczucie głodu powinno być minimalne. Zdarza się jednak, że zanim przyjdzie czas kolejnego jedzenia, odczuwamy ssanie w żołądku. Czasami jesteśmy głodne zaraz po tym, jak zjadłyśmy. Dlaczego tak się dzieje? Przedstawiamy 6 powodów ciągłego uczucia głodu.

Coraz częściej odczuwasz głód zaraz po zjedzeniu pełnego posiłku? Okazuje się, że niektóre zachowania oraz typy pożywienia sprawiają, że nasz organizm nie odczuwa sytości. Jest to szczególnie uciążliwe, jeśli chcemy trzymać dietę lub zgubić kilka kilogramów. Poznajmy te powody, aby można było je wyeliminować.

Źródło: bostonmagazine.com

1. Pijesz słodzone napoje gazowane

Wszelkie popularne napoje gazowane, mrożona herbata czy słodzone soki są źródłem nie tylko cukru, ale też syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy. Substancja ta „oszukuje” nasz mózg, wmawiając mu, że potrzebujemy więcej żywności niż w rzeczywistości. Ponadto fruktoza utrudnia organizmowi korzystanie z leptyny – hormonu, który sprawia, że czujemy się nasyceni.

2. Jesz zapaczkowaną lub zapuszkowaną żywność

Wysokoprzetowrzone konserwy są pełne substancji chemicznych oraz konserwantów, które dają złudne uczucie sytości tylko na chwilę. Podobnie jak w przypadku fruktozy działanie leptyny jest zachwiane, co prowadzi do ciągłego uczucia głodu, a co za tym idzie otyłości. Zawsze czytaj etykiety! Jeśli chcesz wiedzieć, jak robić to prawidłowo i na co zwracać uwagę, to przeczytaj nasz poradnik (KLIK).

3. Twoje śniadanie jest za małe

To, jak ważna jest rola śniadania, wiemy wszystkie. Jednak okazuje się, że nie chodzi o to, aby je zjeść, ale także ile zjeść. Jeśli nie jesteśmy na diecie redukcyjnej śniadanie może mieć nawet 500 kalorii. Jesteśmy po nim zdrowsi, pełni energii oraz syci na długi czas. Duże śniadanie prowadzi do mniejszego zapotrzebowania na cukier w ciągu dnia. Ponadto podczas pierwszego posiłku warto spożyć ok. 30-39 g białka - ogranicza ono uczucie głodu na resztę poranka.

4. Jesz za mało warzyw

Warzywa są podstawą diety i nigdy nie powinniśmy ich omijać. Warzywa stanowią istotne źródło błonnika, który wspiera pracę układu trawiennego. To bogate źródło witaminy B1 i kwasu foliowego pomaga zwalczać depresję, zmęczenie i przyrost masy ciała. Dodatkowo liściaste warzywa zawierają witaminę K zapobiegającą uczuciu głodu poprzez regulowanie poziomu insuliny we krwi. Najwięcej składników odżywczych mają: szpinak, kapusta i cykoria.

Źródło: healthtap.com

5. Nie pijesz herbaty

Okazuje się, że czarna herbata ma istotne znaczenie dla naszego odczuwania głodu. Wystarczy wypić po posiłku filiżankę herbaty, aby zmniejszyć poziom cukru we krwi o nawet 10% na dwie i pół godziny. Dzięki temu czujemy się pełni dłużej i nie chce nam się jeść. Oczywiście herbata powinna być gorzka.

6. Pijesz za mało wody

Brak wystarczającej ilości wody w organizmie prowadzi do szybszego uczucia głodu. Jeśli po posiłku wciąż czujemy, jakbyśmy chcieli coś zjeść – wypijmy szklankę wody. Możemy także wypić jedną zanim usiądziemy do stołu. To podobno świetny sposób na zgubienie kilku kilogramów, ale przede wszystkim detoks i poprawienie stanu zdrowi. Zawsze pamiętaj o uzupełnianiu wody w organizmie, a jak wychodzisz z domu koniecznie zabierz ją ze sobą.

Szeroki wybór funkcjonalnych bidonów znajdziesz TUTAJ.

спортивные витамины купить

http://www.farm-pump-ua.com/

farm-pump-ua.com/sust-300.html