Data publikacji:

8 porad - jak zadbać o zdrowy sen

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Spokojny i odpowiednio długi sen to gwarant dobrego humoru następnego dnia.  Jeśli cierpisz na bezsenność lub budzisz się w nocy i rano czujesz się zmęczona, zobacz nasze porady dotyczące tego jak zadbać o zdrowy sen.

Więcej

1.  Porządek w łóżku

Nie zabieraj ze sobą do łóżka dokumentów do przeczytania czy notatek z zajęć. Łóżko powinno być dla Ciebie miejscem kojarzącym się z odpoczynkiem i relaksem.

Więcej

2. Nie idź spać z pełnym żołądkiem

Nie jedz nic trzy godziny przed snem i zrezygnuj ze zbyt ciężkich kolacji.

3. Wywietrz pokój

Nawet w zimie warto na chwilę przed położeniem się do łóżka wywietrzyć pokój. W pokoju wypełnionym świeżym powietrzem śpi się dużo przyjemniej.

4. Kładź się spać i wstawaj o tej samej godzinie

W tygodniu codziennie zrywasz się o 6, a w weekendy nie wychodzisz z łóżka przed 12? W poniedziałek Twój wewnętrzny zegar prawdopodobnie będzie rozregulowany. Nasz organizm lubi to co przewidywalne - postaraj się kłaść spać i wstawać o podobnych godzinach.

5. Wyłącz wszystkie sprzęty

Postaraj się nie zasypiać przy włączonym telewizorze czy komputerze. Sztuczne światło i dźwięki będą przeszkadzać Ci w spokojnym zaśnięciu.

6. Weź aromatyczną kąpiel

Ciepła woda sprawi, że będziesz rozluźniona i zrelaksowana.

Więcej

7. Wyrób w sobie rytuał

Postaraj się wyrobić w sobie rytuał kładzenia się spać. Może to być 20 minut jogi, gorący prysznic i ciekawa książka. Jeśli zawsze przed snem będziesz powtarzać wyciszające rytuały, Twój organizm będzie wiedział, że nadchodzi pora snu.

8. Zrezygnuj z intensywnych ćwiczeń

Intensywny trening biegowy lub aerobowy tuż przed snem nie jest dobrym pomysłem. Bo ćwiczeniach będziesz ożywiona i trudniej będzie Ci zasnąć.

виагра цена киев

farm-pump-ua.com/turanobol.html

www.adulttorrent.org/search/学園催眠隷奴