Data publikacji:

9+ powodów, dla których warto chodzić na siłownię

Autor: Paulina

Po jednej, bardzo przykrej akcji w naszym klubie fitness postanowiłyśmy przekonać siebie i Was, że bez względu na wszystko warto korzystać z usług profesjonalnych placówek. Stworzyłyśmy listę 9 powodów, które skłaniają do tego pomysłu. Lista jest otwarta: dopisujcie swoje pomysły - motywujmy się nawzajem!

Słowem wyjaśnienia: podczas zajęć fitness, a dokładnie przed ich rozpoczęciem, grupka "fit dziewczynek" dość nieprzyjemnie potraktowała inną uczestniczkę. Dziewczyna była raczej otyła, nie wyglądała na osobę, która podoła wyzwaniu rzuconemu przez prowadzącą. Podśmiechujki, chamskie, głośne komentarze, znaczące, bezczelne spojrzenia. Nie miały na tyle odwagi, by zaryzykować otwartą konfrontację, ale nasza bohaterka i tak zaliczyła mocny, bolesny cios. Nie poddała się jednak i mimo gorszej kondycji, dała radę ukończyć zajęcia. A tamte dziewczyny? Dostały nauczkę - na własnej skórze przekonały się jak bardzo fit nie są. Chyba nie wrócą już do tej instruktorki.

Każdego dnia dziesiątki, o ile nie setki dziewczyn rezygnują z usług siłowni i klubów fitness (a czasem automatycznie także z ćwiczeń) właśnie przez takie zachowanie. Nie wyeliminujemy wszystkich złych "zwyczajów" - to akurat kwestia kultury osobistej. Chcemy jednak przekonać Was, że warto ignorować krytykantów i dalej cieszyć się swoją prywatną walką.

Nasza lista nie jest zamknięta: chcemy Was prosić o uzupełnianie jej o własne przemyślenia i doświadczenia. Fit czy początkująca, chuda jak patyk, normalna czy przy kości, niska czy wysoka - sport jest dla każdej z nas!

*Chcesz zapisać się na siłownię? Przeczytaj, czy kierować się podczas jej wyboru*

1. Motywacja do ćwiczeń

W domu, w którym pełno jest różnorodnych "rozpraszaczy", trudno czasem zmobilizować się do ćwiczeń. W otoczeniu innych osób trenujących poczujesz chęć i wewnętrzny mus do ćwiczenia.

2. Więcej miejsca

W klubie fitness, pomijając godziny szczytu, masz do dyspozycji znacznie większą powierzchnię, pozwalającą poruszać się swobodnie. Czy w swoim "M" masz dostatecznie dużo miejsca, żeby zrobić wykrok?

3. Nikomu nie przeszkadzasz

W szczególności mieszając w bloku, możesz napotkać barierę związaną z komfortem innych mieszkańców. Sąsiadowi z dołu najprawdopodobniej będzie przeszkadzać Twój trening ze skakanką. Na siłowni nie masz tego ograniczenia - skaczesz, biegasz, hałasujesz do woli i nikogo to nie denerwuje.

Więcej

4. Dostęp do sprzętu

W cenie karnetu masz możliwość korzystania z różnych przyrządów, z reguły bardzo drogich, na które albo nie masz miejsca w swoim domu, albo zwyczajnie Cię na nie nie stać. Wykorzystaj ten potencjał.

5. Korekta techniki

Mało która z nas ma w swoim domu wystarczająco duże lustro i odpowiednio obszerną przestrzeń przed nim, pozwalającą obserwować swoją postawę w tracie wykonywania ćwiczeń. Wielkie zwierciadła są standardem w porządnym klubie.

6. Pomoc specjalisty

Na siłowni spotkasz trenerów i instruktorów fitnessu, gotowych w każdej chwili odpowiedzieć na Twoje pytania i udzielić Ci kilku wskazówek dotyczących treningu i poprawnej techniki dla danego ćwiczenia. Z pomocą przyjdą też bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki - nie krępuj się prosić o pomoc i zadawać pytania.

7. Nowe znajomości

W klubach fitness i na siłowniach wielokrotnie budowane były silne więzi i niezobowiązujące znajomości. Luźne rozmowy towarzyszące treningowi sprawiają, że staje się on przyjemnością samą w sobie i rewelacyjną rozrywką towarzyską. Poznajesz nowych ludzi i odkrywasz nowe punkty widzenia.

8. Nie jesteś sama!

W mieszkaniu tego nie doświadczysz. Wizyta na siłowni czy uczestnictwo w zajęciach grupowych unaocznią Ci, jak wiele różnych osób aktywnie spędza czas. Nie chodzi tu o krytykę czy porównywanie się z innymi. Wkraczasz w świat, do którego każdy ma dostęp: panie po 60. roku życia, młodzi chłopcy - chudziuteńcy jak patyczki, dziewczyny z nadwagą, szczupłe z cellulitem... To, jak wyglądacie teraz, o niczym nie świadczy. Pomimo swoich niedoskonałości, każdy dąży do celu. Motywujące, prawda?

9. Odpoczynek od znanego środowiska

Wracasz po ciężkim dniu do domu - tylko na to czekasz. Jednak bywają dni, w które masz ochotę odpocząć od znanych sobie czterech ścian i pozostałych domowników. Siłownia (nawet dla stałego bywalca) jest powiewem świeżości, miejscem innym, oazą, w której może oderwać się od codzienności. Potraktuj siłownię jako odskocznię od rutynowych obowiązków.

10. ...

Od punktu dziesiątego przekazujemy pałeczkę Wam. Swoje propozycje możecie zachować dla siebie lub podzielić się nimi z innymi, zostawiając komentarz pod wpisem. Walczmy z nietolerancją w siłowniach i lękiem przed klubami fitness. ;)

steroid-pharm.com/

adult furry comics