Data publikacji:

ABT, ATC, TBC, TMT – jakie zajęcia fitness kryją się za tymi skrótami?

Autor: Sylwia Stwora

Zamierzasz zacząć regularnie chodzić na zajęcia fitness, ale patrząc na rozpiskę treningów klubów widzisz tajemnicze skróty? Pomożemy Ci rozszyfrować, jakie aktywności fizyczne kryją się za ABT, ATC, TBC, TMT.

ABT (BPU) to skrót od abdominal, buttocks, thigs, czyli trzech partii ciała, których proporcje spędzają sen z powiek niejednej kobiecie – brzucha, pośladków i ud. Zajęcia o średniej intensywności składają się z 3 części – rozgrzewki przypominającej choreografię z aerobiku, fazy głównej treningu oraz stretchingu, czyli ćwiczeń rozciągających i uspokajających pracę serca. Właściwa część treningu opiera się na ćwiczeniach mających wzmocnić, wyszczuplić i ujędrnić newralgiczne miejsca. Mają one charakter statyczny, są wielokrotnie powtarzane i wykorzystują sprzęt typu hantelki, step, gumy, itp. Regularny ABT to sposób na płaski brzuch, jędrne pośladki i szczupłe uda.

Jeśli zmagasz się z cellulitem ATC jest dla Ciebie. Ta forma zajęć fitness określana też mianem Cellulit Stop skupia się na walce ze skórą pomarańczową na brzuchu, biodrach, pośladkach i udach poprzez ćwiczenia intensyfikujące przepływ limfy, co zmniejszy problem zatrzymania wody w organizmie oraz przyspieszy pozbywanie się nadmiaru toksyn oraz spalanie tkanki tłuszczowej.

TBC, czyli Total Body Condition to zajęcia ukierunkowane na poprawę kształtu całej sylwetki, wzmocnienie mięśni oraz podniesienie wytrzymałości organizmu. Po rozgrzewce będziesz ćwiczyć poszczególne partie ciała wykorzystując obciążniki, sztangi, hantle, piłki i inny sprzęt fitness. Na TBC może wybrać się każdy, nie tylko walczący z nadwagą, ale także osoby chcące zmniejszyć ryzyko osteoporozy i usprawnić pracę serca oraz układu krążenia.

Z kolei TMT, czyli Total Muscle Training to bardzo intensywny trening w zmiennym tempie, który opiera się na prostych, ale niezwykle efektywnych kombinacjach ćwiczeń. Interwałowa forma zajęć jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku, formy czy celu. Pomoże schudnąć, wyrzeźbić i wzmocnić mięśnie czy podnieść wydolność i wytrzymałość. Jeden trening, podczas którego skaczesz, robisz pompki, brzuszki, przysiady, itp. to nawet 600 kcal mniej.

средства для повышения потенции

peopletalk.ru

виагра купить одесса