Data publikacji:

Aeroboxing – kobieca alternatywa dla boksu

Autor: Sylwia Stwora

W klubach fitness coraz częściej możemy odnaleźć ofertę zajęć o tajemniczej nazwie aeroboxing. Taki trening to idealna kobieca alternatywa dla boksu, ponieważ łączy tradycyjny aerobik ze sztukami walki. Aeroboxing to doskonałe zajęcia dla tych, którzy lubią się porządnie zmęczyć.

Aeroboxing staje się coraz popularniejszy na salach fitness, choć w naszym kraju pojawił się już pod koniec lat 90. Tego typu zajęcia należą do modnego ostatnio trendu BODYMIND. Aeroboxing często określany jest jako kobieca alternatywa dla boksu, choć cieszy się dużą popularnością także wśród mężczyzn.

Aeroboxing to ogólnorozwojowy i wydolnościowy trening, którego cechą charakterystyczną jest połączenie klasycznych elementów fitness ze sztukami walki takimi jak boks, kickboxing czy karate. Idealny dla ciała, ale również psychiki. Oprócz rozwoju kondycji, wytrzymałości siłowej i szybkości, aeroboxing pozwala rozładować agresję, uwolnić się od stresu i rozluźnić.

Prowadzony przy szybkiej, dynamicznej muzyce spodoba się osobom, które posiadają duże pokłady energii i szukają nowych wrażeń. Aeroboxing cechuje duża różnorodność wykonywanych ćwiczeń, co sprawdzi się w przypadku osób nie lubiących monotonii. Taka forma zajęć pozwala nie tylko spalić zbędne kilogramy, ale przede wszystkim wyrzeźbić sylwetkę i wzmocnić poszczególne mięśnie. W czasie dynamicznych zajęć można spalić do 170 kcal w ciągu 15 minut, co sprawia, że pierwsze efekty ćwiczeń możemy zauważyć już po kilku tygodniach od rozpoczęcia treningów. Dodatkowo aeroboxing bardzo dobrze działa na układ oddechowy i krążenia.

Wśród ćwiczeń, które będziemy mieli okazję wykonywać w trakcie zajęć z aeroboxingu odnajdziemy, m.in. ciosy górne, kopnięcia, uderzenia łokciem. Każde zajęcia składają się z trzech elementów – poprawiania kondycji, ćwiczeń siłowych oraz rozciągania. Typowy trening trwa godzinę i jest podzielony na rozgrzewkę, część główną oraz ćwiczenia rozluźniające. Główna część treningu trwa ok. 40 minut i zazwyczaj stosuje się tu naprzemiennie ćwiczenia o dużej i małej intensywności.

https://rs-clinic.com.ua/pishhevaya-zavisimost/

лекарства для повышения потенции

продление полового акта