Data publikacji:

Aktywny senior: 5 ćwiczeń dla panów 60+

Autor: Sylwia Stwora

Będąc na emeryturze, ma się więcej czasu dla siebie, dlatego warto to wykorzystać i zadbać o dobre zdrowie oraz kondycję. Oprócz długich spacerów, warto 2-3 razy w tygodniu wykonywać proponowany przez nas zestaw 5 ćwiczeń dla panów 60+.

Doskonałym sprzętem dla aktywnego seniora, który pozwoli ćwiczyć w domu czy w ogrodzie jest piłka rehabilitacyjna. Poniższe trzy ćwiczenia mają charakter ogólnorozwojowy i świetnie sprawdzą się w przypadku częstych bólów kręgosłupa. Połóż stopę prawej nogi na piłce, a ręce oprzyj na biodrach. Powoli zginaj nogę w kolanie, pamiętając o zachowaniu prostej sylwetki. Zejdź jak najniżej, wytrzymaj 3 sekundy i wróć do pozycji początkowej. Powtórz 5 razy i zmień nogę. Wykonaj 2 serie tego ćwiczenia.

Aby wzmocnić dolną partię mięśni kręgosłupa, połóż się na piłce plecami. Ręce wyprostowane w łokciach unieś nad głowę, a stopy mocno oprzyj o podłoże. Powoli prostuj nogi w kolanach do maksymalnego wyprostu i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz po 7 razy w 3 seriach.

Przewróć się na brzuch. Ręce i nogi wyprostowane. Staraj się unosić równocześnie lewą rękę i prawą nogę, a potem prawą rękę i lewą nogę. Powtórz 10 razy w 2 seriach. Jedno powtórzenie to wykonanie ćwiczenia na obie strony.

Kolejna propozycja pomoże Ci w utrzymaniu równowagi. Stań przed krzesłem abyś w razie czego mógł się oprzeć). Zegnij prawą nogę w kolanie, przyciągając je jak najbliżej klatki piersiowej, policz do 2 i opuść nogę. Powtórz to samo na lewą stronę. Całość wykonaj 10-15 razy na nogę. Pamiętaj o prostej sylwetce, nie zginaniu się w talii oraz nie wypychaniu bioder w tył lub do przodu.

Połóż się na plecach na kocu lub macie. Nogi zegnij w kolanach, całe stopy oprzyj o podłoże, a ręce ułóż wzdłuż tułowia. Trzymając kolana razem staraj się zejść nimi jak najniżej w prawą stronę, wytrzymaj 5 sekund i zmień stronę. Powtórz 3 razy na każdy bok w 2 seriach.

www.biceps-ua.com/bcaa.html

steroid-pharm.com

www.medicaments-24.com/kamagra/kamagra-soft