Data publikacji:

Alergia u dziecka? Te urządzenia Ci pomogą!

Autor: Marcin Szewczyk

W leczeniu małych alergików liczą się nie tylko leki, ale również odpowiednie urządzenia, które uchronią ich przed alergenami. Na rynku dostępnych jest sporo urządzeń, które mogą w tym pomóc.

Oczyszczacze powietrza, jonizatory

Do pokoju małego uczuleniowca nie powinno się wstawiać nawilżacza powietrza, ponieważ roztocza bardzo lubią wilgoć. Lepsze są oczyszczacze powietrza, które przyciągają i zatrzymują drobinki kurzu. Warto zwrócić uwagę, aby oczyszczacz powietrza miał dodatkowy filtr, który skuteczniej eliminuje wszelkie alergeny. Jonizator zaś ujemnie jonizuje powietrze, sprawiając, że alergikowi oddycha się lepiej.

Odkurzacze wodne lub z filtrem HEPA

Alergicy powinni wystrzegać się tradycyjnych odkurzaczy, ponieważ te nie zatrzymują w sobie całego kurzu, który wsysają. Część kurzu zostaje z powrotem wyrzucona na zewnątrz odkurzacza. Dlatego dla uczuleniowców polecane są urządzenia ze specjalnymi filtrami. Są one droższe od zwykłych odkurzaczy, ale w domu z małym alergikiem jest to inwestycja nie do przecenienia.

Więcej

Pralki dla alergików

Większość dostępnych na rynku pralek nie radzi sobie z płukaniem odzieży czy pościeli, a zatem detergenty z proszków do prania czy płynów do płukania zostają w materiale. Te przeznaczone dla alergików mają specjalne funkcje, których zadaniem jest usunąć wszelkie chemiczne środki.

Więcej

Preparaty roztoczobójcze

Pomocne w walce z tymi mikroskopijnymi żyjątkami. W ostatnim czasie w aptekach można kupić skuteczne preparaty zwalczające roztocza kurzu domowego z linii Allergoff czy Alertex.

Klawiatura dla alergików

Klawiatura Viogurad UVKB50 ma w sobie funkcję dezynfekcji. Gdy kończymy z niej korzystać, umieszczamy ją w specjalnej obudowie, gdzie mikroby są niszczone za pomocą lampy ultrafioletowej o mocy 50 W. Odstrasza jednak cena – 899 dolarów.

www.farm-pump-ua.com

http://farm-pump-ua.com

farm-pump-ua.com