Data publikacji:

Alfabet zdrowia: kozieradka

Autor: Joanna Stanuch

Czy wiecie, że nawet niepozorne przyprawy goszczące w naszej kuchni mogą mieć ogromny wpływ na zdrowie? Kozieradka jest tego doskonałym przykładem – od dawna używam jej do przyprawiania warzyw, mięs, przygotowywania sosów, a nawet jako dodatek do domowego pieczywa. Jest pyszna, a jej jedzenie przynosi nam multum korzyści!

Uwielbiam kozieradkę za jej wyjątkowy smak, który potrafi dodać charakteru nawet najzwyklejszym potrawom, takim jak gotowane ziemniaki. Wszyscy zwolennicy intensywnych smaków z pewnością pokochają ją równie mocno – przyprawę z kozieradki możemy stosować w kuchni naprawdę bardzo wszechstronnie. Jednak, co ważniejsze, sprawia ona, że nasze ulubione potrawy stają się zdrowsze – kozieradka to prawdziwa bomba witaminowa.

W czym pomoże nam kozieradka?

Regularne spożywanie kozieradki może pomóc nam w walce z wiele problemów zdrowotnych – zarówno przewlekłych, jak i „okazjonalnych”, w tym:

 • problemy układu trawiennego (wrzody, zaparcia, pasożyty),
 • podwyższony poziom cholesterolu,
 • grzybice i infekcje bakteryjne,
 • zbyt wysoki poziom cukru we krwi
 • stłuczenia i siniaki
 • Dodatkowo, roślina ta przyda się Wam, jeśli jesteście na diecie – udowodniono, że kozieradka spożywana regularnie pomaga spalać tkankę tłuszczową. :-)

  Jak jeść?

  Możecie zdecydować się na dodawanie kozieradki w formie gotowej przyprawy z suszonych nasionek, lub świeżych listków, które sprawdzą się np. w przygotowywaniu sałatek. Polecam Wam także samodzielne mielenie nasion - wtedy przyprawa będzie jeszcze bardziej aromatyczna.

  Mam dla Was także wskazówkę co do tego, gdzie najlepiej, na sam początek, wypróbować potencjał tej rośliny. Użyjcie kozieradki jako dodatku do potraw gotowanych na parze. Są nieziemsko pyszne!

  A czy Wy macie kozieradkę w swojej kuchni? Jeśli nie, to może warto spróbować tego małego cuda? :-)

  оборудование для автоматического полива

  лекарство для потенции без побочных эффектов

  home massage los angeles