Data publikacji:

Alfabet zdrowia: melon

Autor: Paulina

Chociaż dietetycy przestrzegają przed przesadnym zajadaniem się owocami, to jego akurat nie musisz się obawiać. Melon w 90% składa się z wody, dzięki czemu bardzo korzystnie wypada w rankingu zdrowej żywności. 

Melon należy do rodziny dyniowatych. Co ciekawe melon jest ogórkiem! Występuje wiele różnych odmian, które różnią się wielkością, kształtem, kolorem oraz smakiem. Do Polski trafiły dzięki królowej Bonie i do dziś goszczą na naszych stołach.

Sprzymierzeniec diety

Melon jest owocem bogatym w wodę, co czyni go świetną przekąską w gorące dni. Chociaż jest dość słodki (zawiera sporo cukrów prostych - osoby cierpiące na cukrzycę powinny sięgnąć po gorzką odmianę), to dobrze orzeźwia. Jest przy tym niskokaloryczny: 100 g miąższu ma jedynie 35 kcal - możesz zatem zajadać się nim do woli.

1. Louise Pickford: Pyszne i zdrowe koktajle nie tylko owocowe; 19,70 zł

[Zobacz akcję Appforandroid .info Miesiąc zdrowych koktajli]

Bogactwo witamin i minerałów

Niskokaloryczność nie jest jedynym atutem owocu. Spożywając go dostarczasz swojemu organizmowi cennych witamin i minerałów, m.in. witaminy z grupy B, witaminy A, C, E, D, potas, żelazo, magnez, jod, fosfor. Jest też źródłem cennych przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki. Dzięki tym właściwością melon zmniejsza ryzyko wystąpienia różnych chorób, w tym nowotworów. Według ostatnich badań owoc pomaga także w walce ze stresem.

Melon jest świetną przekąską samą w sobie. Najczęściej jedzony jest na surowo (obrany i pozbawiony pestek). Stanowi świetny dodatek do sałatek, deserów oraz wytrawnych przekąsek. Równie dobrze smakuje jako składnik dań serwowanych na ciepło.

Przemysł kosmetyczny

Wartość melona została doceniona także przez przemysł kosmetyczny. Wyciąg z egzotycznego, słodkiego ogórka jest składnikiem wielu kosmetyków pielęgnacyjnych, żeli pod prysznic oraz perfum.

were to buy anabolic steroids

hidden colors 2 documentary full movie

femdom strapon