Data publikacji:

Alfabet zdrowia: Ubiorek gorzki

Autor: Paulina

Ha! Tego trudno było się spodziewać. W Alfabecie zdrowia pod literką U zagości dziś ubiorek gorzki. Kilka słów o leczniczych właściwościach niepozornego zioła.

Trudno dotrzeć do zdrowych produktów na literę U. Dziś nam się poszczęściło - odkryłyśmy ciekawe zioło, które już od starożytnych czasów cieszy się uznaniem medycyny. Jego właściwości lecznicze opisali m.in. Galen i Pliniusz. Dziś przez większość Iberis amara nie jest kojarzona jako roślina o medycznym zastosowaniu. A możemy ją spotkać w niejednym ogródku. Drobne, białe kwiatuszki w szczególności upodobali sobie właściciele skalniaków. Jak zatem działa ubiorek?

Właściwości lecznicze ubiorka gorzkiego

Ubiorek jest ziołem, które warto włączyć do swojej domowej apteczki. Roślina, jak i przygotowane z niej wywary i nalewki, mają właściwości antyseptyczne. Łagodzą stany zapalne i uszkodzenia mechaniczne skóry (rany, podrażnienia). To tylko znikoma część jego walorów.

Na grafice: 1. "Zioła lecznicze w kuchni polskiej", 3,37 zł

Najważniejsza jest jego rola w poprawie pracy układu trawiennego. Od kilkunastu lat możemy zaobserwować wzrost liczby osób uskarżających się na problemy układu pokarmowego i wydalniczego. W dużej mierze ma to związek ze złą dietą oraz słabością mięśni odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie narządów w układzie. Słabe mięśnie żołądka i jelit oznaczają hamowanie procesu transportu pokarmów i resztek. Pozostałości spożytych przez nas pokarmów zaczynają fermentować, co wywołuje wzdęcia i gazy, a na dłuższą metę może prowadzić do poważnych schorzeń jelit.

Ubiorek usprawnia działanie układu trawiennego poprzez zwiększenie napięcia mięśniowego. Dzięki temu proces trawienia i wydalania przebiega znacznie sprawniej. Sięgając po to zioło, eliminujesz problemy z zaparciami i wzdęciami oraz niestrawnością. Medycyna udowodniła również skuteczność ubiorka gorzkiego w terapiach leczenia Zespołu Jelita Drażliwego.

詳細はこちら hebidoshi84.blog.fc2.com

сиалис 40 мг