Data publikacji:

Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Są na to sposoby

Autor: Joanna Stanuch

Są kręcone – marzymy o prostych i odwrotnie. Znacie to? Kobieta zmienną jest i nic dziwnego, że od czasu do czasu chcemy nieco zmodyfikować swój wizerunek. Jeśli chodzi o włosy, powinnyśmy być przy tym bardzo ostrożne – każda z nas wie, że nawet najlepsza prostownica z czasem je zniszczy. Dziś mam dla was kilka ciekawostek – wiecie, że prostowanie włosów możecie wykonać bez używania specjalnych urządzeń?

...Ale najpierw – zaakceptuj naturę

To, czy posiadamy kręcone czy proste włosy mamy zapisane w genach, a dokładnie – w kształcie włosa i ułożeniu mieszków włosowych. Im bardziej „prosto” są ustawione te drugie, tym wyrastający włosek będzie prostszy. Kształt przekroju poprzecznego włosa również nie pozostaje bez znaczenia – ten płaski będzie kręcony, zaś ten idealnie owalny – prosty.

Warto dodać, że to, jak wyglądają nasze włosy może zmieniać się wraz z wiekiem. Zapewne niejedna z was zauważyła, że w dzieciństwa ich fryzura wyglądała zupełnie inaczej. Ja sama przez długi czas byłam posiadaczką prostych włosów, gdy w końcu wraz z okresem dorastania zaczęły się niespodziewanie kręcić. Co ma na to wpływ? Przede wszystkim hormony, jak i zmiany w gospodarce aminokwasów.

Prostownicę odstaw w kąt

Albo przynajmniej ogranicz jej używanie na wielkie okazje. Sama uwielbiam efekt gładkich i lśniących, prostych włosów, jednak z doświadczenia powiem ci, że popełniłam wielki błąd – niegdyś prostowałam je niemal codziennie. Mimo doskonałej jakości prostownicy, po pewnym czasie pojawiły się przesuszenie i łamliwość. Nie wierzcie więc, że istnieją prostownice nieinwazyjne – każda, w mniejszym lub większym stopniu odbije się na kondycji włosa. W końcu chodzi tu o ogromne temperatury.

Proste włosy bez prostownicy? To możliwe

Na przestrzeni lat wypróbowałam wiele sposobów na to, by moje kręcone włosy choć trochę się wyprostowały. W nastoletnich latach bywały nawet bardzo ekstrawaganckie (np. smarowanie włosów… majonezem). Dziś jednak mam kilka mniej kłopotliwych, ulubionych metod, którym nadaję fryzurze pożądany kształt bez drastycznego wpływania na strukturę włosa.

Nafta kosmetyczna

Choć na jej temat krąży wiele kontrowersyjnych opinii, przyznam, że chętnie od czasu do czasu po nią sięgam. Dodaje włosom gładkości, blasku i wspomaga naturalne prostowanie. Kłopotliwe włosy dzięki niej stają się odpowiednio „dociążone”.

Więcej

Odpowiednie suszenie

Oczywiście – suszarka to tez nie najzdrowsze rozwiązanie, jednak jeśli już suszycie, to zawsze zgodnie z kierunkiem łusek włosa – od góry do dołu. To trik na prostowanie włosów, ale i nadanie im gładkości i ładu.

Zapuszczanie włosów

Dłuższe włosy to cięższe włosy, a zatem prostują się same pod wpływem wagi. Jeśli bardzo marzą ci się idealnie proste kosmyki, na jakiś czas zrezygnuj z ich podcinania (oczywiście jednocześnie stosując bogatą pielęgnację).

Domowe laminowanie włosów

To metoda zapewniająca proste i błyszczące kosmyki. Możecie wykonać ją z wykorzystaniem żelatyny rozcieńczonej w wodzie, lub kupując gotowy preparat.

Więcej

Krochmal na włosy?

1 łyżkę mąki ziemniaczanej rozcieńcz w szklance zimnej wody, a następnie dodaj do 3 litrów gorącej wody. Mieszaj energicznie, by nie powstały grudki. Krochmalem o jednolitej konsystencji wypłucz włosy, zostaw go na nich przez 5 minut, po czym zmyj. Efekt? Włosy jak po keratynowym prostowaniu!

Co się tyczy keratyny…

No właśnie – czy warto wykonać taki zabieg? Kiedyś wyraziłam już zdanie na ten temat. Zdecydowanie bardziej polecam wprowadzić do codziennej pielęgnacji więcej preparatów keratynowych – to doda fryzurze blasku, odrobinę ją dociąży i sprawi, że będzie wyglądała schludnie.

Gotowe produkty do prostowania?

To może działać, pod warunkiem, że zdajemy sobie sprawę z jednorazowości zabiegu. Prostująca odżywka lub maska będzie działała tylko do momentu następnego mycia włosów. Niemniej jednak – czemu by nie spróbować? W końcu wraz z prostowaniem zapewniamy włosom peilęgnację.

Gigantyczne wałki

Zgadza się – wałki do kręcenia rodem z kawałów o kurach domowych sprawdzą się doskonale w naturalnym prostowaniu. Zakręć włosy na duże wałki zaraz po umyciu, a twoja fryzura będzie idealnie prosta. I to bez grama ciepła.

Więcej

Kosmetyki z silikonami

Demonizowane składniki kosmetyków mają jednak dużą zaletę – dociążają włosy i tworzą na nich warstwę, która sprawia, że wydają się gładsze. Jeśli więc silikony nie szkodzą twoim włosom, sięgaj po nie od czasu do czasu (w niewielkich ilościach, aby włosy nie były przeciążone). Osobiście sądzę, że kręconym, suchym włosom silikony nie wyrządzają większej szkody, a jedynie zapewnią im nieco bardziej zdrowy wygląd.

Ścinaj włosy na prosto

Nie cieniuj, nie strzęp – po prostu udaj się do fryzjera na proste cięcie jak od linijki. Równo rozłożona waga włosów ponownie zapewni im bardziej prostą formę na całej długości. Dodatkowo, takie cięcie jest w ostatnim czasie bardzo modne i zapewnia szerokie spektrum możliwości uczesania.

Jestem ciekaw,a czy macie swoje sposoby na prostowanie włosów bez użycia prostownicy?

действие виагры

www.medicaments-24.net

宇宙奴隷艦アマド 肉奴隷女船務長