Data publikacji:

Bidon - czym się kierować przy wyborze?

Autor: Kasia

Pogoda sprzyja rowerowym wycieczkom, ćwiczeniom w parku czy porannym biegom. Warto mieć przy sobie bidon z wodą lub orzeźwiającą lemoniadą, aby na bieżąco uzupełniać płyny. Prezentujemy przegląd ciekawych bidonów.

Zgodnie z zaleceniami dorosły człowiek powinien wypić min. 2 litry płynów dziennie. Jednak w czasie wysokiej temperatury lub wysiłku to zapotrzebowanie wzrasta. Zamiast czekać, aż wrócimy z joggingu lub ćwiczeń do domu powinniśmy uzupełniać wodę w organizmie od razu. Najlepiej sprawdzi się do tego bidon, a jeszcze lepiej jeśli będzie on w atrakcyjnym kształcie lub kolorze. Najważniejsze, żeby spełniał nasze oczekiwania co do pojemności i szczelności.

Na grafice: 1. Bidon różowy Camelbak

Pojemność i kształt

Na rynku znajdziemy szeroki wybór zarówno wzorów, jak pojemności, którą może dostosować do naszych potrzeb. Podczas biegania, kiedy bidon zazwyczaj trzymamy w dłoni najwygodniejszy będzie mniejszy model, natomiast do przymocowania do roweru lub do plecaka możemy wybrać większy. Najczęściej spotkamy bidony o pojemności: 250, 500, 650, 700, 750, 850 lub 1000 ml. Jeśli szukasz bidonu do biegania, to wybierz model z ergonomicznym uchwytem/wcięciem. Lepiej sprawdzą się też mniejsze pojemności. Bidon rowerowy warto natomiast dopasować do uchwytu na butelki przymocowanego do roweru.

Tworzywo

Ponadto możemy także wybrać tworzywo, z jakiego wykonany jest bidon: aluminium, plastik lub tritan. Przez zakupem koniecznie sprawdźcie czy pojemnik posiada normy związane z przechowywaniem żywności oraz jest solidnie wykonany. Warto zwrócić uwagę głównie na ustnik, który dobrze zabezpiecza płyn przed wylaniem. Sposób jego otwierania oraz kształt również mają wpływ na wygodę użytkowania bidonu. Trudno jest sprawdzić tę cechę podczas zakupu, jednak jeśli masz obawy, że może być nieszczelny lub już na początku masz problemy z otwieraniem/zamykaniem, to dwa razy rozważ wydanie pieniędzy.

Cechy dodatkowe

Dodatkowo wyróżnić można, m.in. bidony z karabińczykiem, dzięki czemu przypniemy pojemnik do plecaka lub torby, zwijany, który po opróżnieniu rolujemy i chowamy w kieszeni oraz bidony z wkładem chłodzącym. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są pojemniki z wyciskarką do cytrusów, dzięki czemu przygotujemy świeżą lemoniadę w każdym miejscu. Inne modele posiadają wbudowany kubek, z którego w czasie postoju na spokojnie napijemy się wody. Jednym z naszych faworytów są natomiast butelki z wbudowanym filtrem do wody. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które eliminuje problem kończącej się w ciągu dnia wody.

Na grafice: 1. Bidon Coca-Cola

Pielęgnacja

Bidon z założenia używamy dłuższy czas, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na dokładne mycie po każdym biegu czy wycieczce. Zawsze dokładnie umyjmy i opłuczmy, usuńmy wszelkie osady oraz resztki płynu oraz wyczyśćmy ustnik. Zanim zamkniemy pojemnik zostawmy go do całkowitego wyschnięcia. Zamknięty jeszcze wilgotny bidon może być pożywką dla bakterii, grzybów i pleśni. Dla pewności powąchaj jego wnętrze i ustnik przed wlaniem czegokolwiek do środka.

Więcej bidonów znajdziesz TUTAJ.

https://buysteroids.in.ua

виагра инструкция

baden-medservice.com