Data publikacji:

Biegi ekstremalne – dla odważnych! cz. 1

Autor: Kasia

Zwolenników biegania nie brakuje, a jego dobroczynny wpływ na zdrowie i kondycje zna każdy, kto aktywnie spędza czas. Jest jednak rodzaj biegania, który wyciska z nas ostatnie poty oraz przyprawia o łzy, nawet najbardziej zatwardziałych mężczyzn. Biegi ekstremalne, bo o nich mowa, to istny hardcore dla biegaczy. Prezentujemy kilka najsłynniejszych tras w Polsce.

Spokojny truchcik czy rekreacyjny jogging to nie dla nich. Biegacze ekstremalni to osoby walczące z każdą przeciwnością swojego ciała, niezwykle silni i wytrenowani. Na skomplikowanych, długich oraz męczących trasach przełamują bariery i dają z siebie wszystko. Swoją nazwę biegi ekstremalne wzięły od wyjątkowo trudnej trasy, pełnej przeszkód i wszystkich możliwych niedogodności. Jednak zawodnicy nie biegną po nagrody. Najważniejszym wyróżnieniem jest ukończenie trasy. Wbrew pozorom wśród śmiałków nie brakuje kobiet!

Źródło: blog.finishline.com

Runmageddon

Odbywający się w kilku miastach prawdziwie ekstremalny bieg na dystansie: 6 km, 10-12 km i 21,0975 km. Naszpikowany przeszkodami, takimi jak zasieki, okopy, pionowe ściany, opony, ogień, a także rowy pełne bagna, ciężkie betonowe klocki i… quiz wiedzy. Na całą trasę uczestnicy mają 6,5 godziny. Pierwsza impreza z cyklu już 23 stycznia w Warszawie!

Survival Race

W Warszawie, Poznaniu i Berniu odbywa się jeden z najbardziej znanych biegów – Survival Race. Na trzech trasach 3, 6 i 12 km na zawodników czeka od 15 do 50 przeszkód. W tym roku pierwsze wyzwanie z tej serii odbędzie się we Berniu 22 maja. Piaski Morskiego Oka, szczyty Kilimandżaro, tonący w błocie las i paintballowy ostrzał to tylko początek!

Źródło: xrunner.co.uk

Bieg Morskiego Komadosa

To bieg tylko dla najodważniejszych – podczas zawodów staruje się w obuwiu i pełnym umundurowania, a dodatkowo z ćwiczebnym AK 47 i 5kg plecakiem. Trasa prowadzi przez bagna, las, morze i gdyńską plażę, a kończy ją wojskowy tor przeszkód. Na pokonanie 21 km zawodnicy mają aż 2 godziny! Bieg odbędzie się 27 sierpnia.

Bieg 7 Szczytów

Jest to zdecydowanie najdłuższy bieg w Polsce, bo obejmuje wszystkie 7 szczytów Kotliny Kłodzkiej. Trasa z Lądka Zdroju, przez Śnieżnik, Jagodną, Jamrozową Polanę, Kudowę, Szczeliniec Wlk., Wilczą przełęcz i Bardo liczy ok. 240 km! W tym roku zawody rozpoczną się 21 lipca, a zawodnicy będą mieli na ukończenie trasy 52 godziny.

Na grafice: 1. Buty do biegania Salomon, 379 zł

Szeroki wybór butów do biegania znajdziesz TUTAJ.

詳細はこちら kokun.net

steroid-pharm.com/

corporate chair massage