Data publikacji:

Body Ball – skuteczny sposób na wymodelowanie i uelastycznienie ciała

Autor: Sylwia Stwora

Mocniejsze mięśnie, zwłaszcza w obrębie kręgosłupa oraz praca nad prawidłową postawą to podstawowe korzyści płynące z uprawiania Body Ball. Ogólnorozwojowe ćwiczenia z piłką pomogą też poprawić gibkość i elastyczność ciała, modelując nawet najoporniejsze oponki oraz fałdki i to bez dużego wysiłku.

Moc pozytywnych aspektów dla całego organizmu, jakie niesie za sobą aktywność fizyczna z użyciem specjalnej piłki gimnastycznej lub rehabilitacyjnej wynika z tego, że ćwiczymy na powierzchni niestabilnej. Wymusza to pracę większości grup mięśni, zwłaszcza kręgosłupa, niezbędnych do utrzymania wyprostowanej sylwetki. Jednocześnie ćwiczenia zmniejszają obciążenie podpory naszego ciała i prowadzą do jego rozluźnienia, co łagodzi dolegliwości w tym obrębie sylwetki. To sprawia, że zajęcia Body Ball są świetnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, które zwykle wraz z rosnącym brzuchem narzekają na bóle w odcinku krzyżowo-biodrowym oraz lędźwiowo-krzyżowym. Trening z piłką może mieć też charakter rehabilitacyjny. Oczywiście, idealnie nadaje się do walki ze zbędnymi kilogramami i cellulitem oraz modelowania talii osy, jędrnych pośladków czy smukłych nóg.

Skuteczność formy zajęć fitness jaką jest Body Ball tkwi w specjalnej piłce, którą każdy ćwiczący musi dopasować do swojego wzrostu. Dla osób, które natura obdarzyła wzrostem w przedziale 140-155 cm przeznaczony jest sprzęt o średnicy 45 cm. Przy wzroście od 156 do 170 cm średnica powinna wynosić 55 cm, a osobom mierzącym od 171 do 180 cm wzrostu potrzebny będzie przyrząd, gdzie parametr ten wynosi 65 cm. Jeśli mieścimy się w grupie o wzroście 181-190 cm musimy kupić piłkę mającą 75 cm średnicy. Przekraczając 191 cm wybierajmy sprzęt 85-centymetrowy.

Z użyciem Body Ball można wykonywać szereg prostych ćwiczeń, np. brzuszki, pompki, przysiady i półprzysiady, skłony, toczenie piłki wokół własnej osi w siadzie, unoszenie bioder, podczas gdy stopy są ułożone na piłce, wymachy czy wykopy nóg z piłką trzymaną w dłoniach, itp.

https://danabol-in.com

kamagra 100mg oral jelly что это

продажа виагры