Data publikacji:

Body Pump – korzyści z treningu ze sztangami

Autor: Sylwia Stwora

Zawsze wydawało Ci się, że ćwiczenia ze sztangami zarezerwowane są jedynie dla mężczyzn, którzy pakują, aby rozbudować mięśnie i zyskać sylwetkę kulturysty? Body Pump zburzy to przeświadczenie. Dzięki treningowi spalisz mnóstwo kalorii, nadasz ciału smukłego zarysu i będziesz czuć pełną satysfakcję z podejmowanego wysiłku fizycznego.

Historia Body Pump sięga grudnia 1991 roku, a jego pomysłodawcą jest Philip Mills, syn nowozelandzkiego lekkoatlety Les Millsa, założyciela sieci klubów fitness Les Mills. Trening ze sztangami przeprowadzany w grupie i przy dźwiękach dynamicznej, motywującej muzyki po raz pierwszy odbył się w Auckland.

Program zajęć opiera się na ćwiczeniach skupiających się na różnych partiach mięśni – nogach i pośladkach, plecach, klatce piersiowej, bicepsie, tricepsie, barkach i brzuchu. Każdej grupie mięśni poświęcany jest jeden utwór muzyczny. W trakcie zajęć wykorzystywana jest sztanga z regulowanym według potrzeb obciążeniem, a także hantle, step i własna masa ciała.

Body Pump nie ogranicza uczestników treningu pod względem wieku, płci czy kondycji. Wyzwanie może podjąć każdy, kto chce poprawić wytrzymałość i siłę mięśni, ale obawia się, że ćwiczenia siłowe z wolnymi ciężarami tylko zwiększą ich obwody. W przypadku Body Pump pozbędziesz się tkanki tłuszczowej z newralgicznych miejsc i nadasz sylwetce ładny zarys bez rozrastania się mięśni. Ponadto zyskasz lepszą kondycję i spalisz nawet 600 kcal w trakcie 60 minut zajęć.

Ciekawostką jest to, że regularne uprawianie Body Pump pozytywnie wpływa na kości – poprawiając ich gęstość, zmniejsza ryzyko rozwoju osteoporozy. Dbając o właściwe wykonanie ćwiczeń przyniesiesz również ulgę swojemu kręgosłupowi i  popracujesz nad trzymaniem prawidłowej postawy. Dodatkowo trening ze sztangą wprawi Cię w dobry nastrój poprzez wzrost poziomu endorfin, a szybkie efekty będą motywacją do dalszej pracy nad utrzymaniem ładnej sylwetki.

http://kover-samolet.com.ua

шторы готовые киев