Data publikacji:

bodyART – trening dla Twojego kręgosłupa

Autor: Sylwia Stwora

Siedząca praca sprawia, że Twój kręgosłup coraz częściej daje boleśnie o sobie, a Ty zaczynasz się garbić? Sprawdź, czy w najbliższym klubie fitness są prowadzone zajęcia bodyART i zacznij korzystać z dobrodziejstw, jakie daje ten trening funkcjonalny.

Koncepcja programu treningowego, który będzie łączyć możliwość pracy nad wzmocnieniem oraz stabilizacją wszystkich partii ciała biorących udział w poruszaniu się zrodziła się w głowie Roberta Steinbachera. Niemiecki instruktor i prezenter fitness połączył elementy jogi z ćwiczeniami wzmacniającymi, fizjoterapią, pilatesem i japońskim DO IN, dzięki czemu stworzył zajęcia fitness wpisujące się w nurt BodyMind. Oznacza to, że bodyART pozwala kształtować zarówno ciało, jak i umysł, pomagając im osiągnąć harmonię.

Ćwiczenia opierają się na budowaniu siły oraz stabilizowaniu układu ruchu poprzez angażowanie różnych partii mięśni równocześnie, a nie pojedynczo jak w przypadku treningu siłowego. W trakcie zajęć bodyART nie ma miejsca na zbędne ruchy. Przejścia pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami są płynne, a daną pozycję utrzymuje się przez pewien czas.

Dużą uwagi poświęca się również prawidłowemu oddychaniu (wdech nosem i wydech również nosem), które nie tylko zapewnia optymalny dopływ tlenu do mózgu i mięśni, ale pozwala także na znalezienie równowagi i lepsze panowanie nad emocjami.

Regularne treningi bodyART to szansa na pozbycie się dolegliwości ze strony kręgosłupa, ujędrnienie skóry, wymodelowanie sylwetki (zwłaszcza brzucha), dodanie gibkości ciału oraz wyciszenie się po ciężkim dniu pracy. Pomoże też przy migrenach czy bólach stawów. Ta forma fitness zalecana jest wszystkim, niezależnie od wieku i kondycji, również kobietom w ciąży.

*Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą damskiej odzieży fitness, kliknij w zdjęcie

http://shtory.ua

Kamagra soft

шины premiorri купить в киеве