Data publikacji:

Capoeira – sztuka walki dla kobiet

Autor: Sylwia Stwora

Utarło się przekonanie, że sztuki walki to domena mężczyzn. Tymczasem coraz więcej kobiet stawia na treningi związane ze sportami, które pomogą nabyć im umiejętności obrony, a przez to większej pewności siebie i jednocześnie pozwolą osiągnąć ładną sylwetkę. Jeśli również chcesz nauczyć się technik samoobrony i przy okazji pozbyć się nadmiaru kilogramów, capoiera sprosta Twoim wymaganiom.

Historia capoeiry sięga przełomu XVIII oraz XIX wieku i związana jest z brazylijskimi niewolnikami, którzy początkowo traktowali ją jako grę opartą na afrykańskich rytualnych tańcach wojennych. Z czasem nabrała charakteru tańca-walki, manifestu przeciw niewoli oraz sposobu na kształtowania własnego „ja” i zachowanie dobrej kondycji oraz zdrowia. Stąd capoeira nie jest tylko formą aktywności fizycznej, ale to pewien styl życia. Capoeira oparta jest na kopnięciach, przejściach, unikach i innych elementach walki, samoobrony oraz na akrobatycznych ewolucjach. Każdy ruch cechuje dynamizm i taneczna płynność, co jednocześnie sprawia, że jest się trudnym do uchwycenia obiektem dla przeciwnika, a zarazem pozwala wyprowadzić nieprzewidywalny atak. Nierozerwalnym elementem capoeiry jest muzyka.

Trening, w czasie którego masz do czynienia z symulowaniem walki jest doskonałym sposobem na nabycie większej pewności siebie, naukę samokontroli, cierpliwości oraz wytrwałości. Dzięki zajęciom zyskasz wiedzę na temat technik samoobrony i nauczysz się szanować siebie oraz innych. Regularne uprawianie capoiery to także wiele pozytywów dla Twojego zdrowia – poprawisz swoją kondycję i wytrzymałość – ciało stanie się bardziej gibkie i szczuplejsze, a skóra nabierze elastyczności. Trenując w parach będziesz mogła w prosty sposób odreagować negatywne emocje i zrelaksować się, a przy okazji poprawić samopoczucie.

вимакс отзывы цена в украине

препарат силденафил