Data publikacji:

Chlorella - wymiatacz toksyn czy nowa moda?

Autor: Paulina

Sproszkowana chlorella to zielona alga. Według zapewnień, skutecznie wymiata z naszego organizmu toksyny. A może to tylko kolejny marketingowym „hit” mający skłonić nas do zakupu? Sprawdźmy, co tak naprawdę kryje się pod tym dobrze brzmiącym produktem.

Czym jest ostatnio modne superfoods? To pokarmy o istotnych właściwościach zdrowotnych i dużej dawce skoncentrowanych składników odżywczych. Zaliczyć można też do nich algi morskie, w tym wspomnianą chlorellę.

Czym jest chlorella?

Chlorella ta siostra bardziej popularnej spiruliny. Tak jak i ona jest algą morską i wykazuje podobne właściwości. Jednak, mówiąc o jej działaniu, przede wszystkim podkreśla się rolę oczyszczania organizmu z toksyn. Chcemy przeprowadzić detoks - wybierzmy chlorellę. Zależy nam bardziej na wzmocnieniu organizmu – spirulinę.

Chlorella - jak działa?

Chlorella działa na organizm oczyszczająco: usuwa z organizmu metale ciężkie, zwłaszcza kadm, ołów, metylortęć oraz dioksyny. Radzi sobie ona także z pestycydami, zatruciem alkoholowym, zatruciem jelitowym, zaparciami, a nawet drożdżami i grzybami. Dlatego też w początkowym okresie jej stosowania mogą pojawić się drobne zmiany skórne w stylu delikatnego trądziku.

Chlorella pobudza nasz układ immunologiczny, w efekcie wzmacniając odporność. Jeszcze lepiej w tym zakresie działa jej siostra – spirulina.

Zawiera dużą ilość dobrze wchłanianego żelazna, dlatego pomoże w walce z anemią. W kontekście jej działania wspomina się też o właściwościach regeneracyjnych. Ze względu na wysoką zawartość kwasów nukleinowych chlorella przyspiesza proces regeneracji i gojenia się uszkodzonych tkanek. Tę wsłasność wykorzystuje się w leczeniu chorób układu pokarmowego.

Na grafice: 1. Chlorella proszek 250 g HANOJU, 72 zł

Więcej ofert znajdziesz TUTAJ.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie chlorelli?

Przy zakupie chlorelli dużą uwagę zwracać należy na miejsce jej pochodzenia. Tereny intensywnie zanieczyszczone nie są dobrym miejscu do jej połowu. Ważne są także informacje dotyczące uszkodzenia bądź rozerwania ścian komórkowych chlorelli. Alga o nienaruszonych ścianach komórkowych nie ma takiego działania, jak byśmy oczekiwali. Nasz przewód pokarmowy nie jest wtedy w stanie wchłonąć wszystkich składników odżywczych. Uszkodzenia takie gwarantują lepszą wchłanialność i przyswajalność.

Jak spożywać chlorellę?

Chlorellę można kupić w czystej postaci lub w wersji połączonej ze spiruliną. Na rynku dostępna jest zarówno pod postacią proszku, jak i tabletek. Sugerowane dawkowanie jest przeróżne. Zaleca się dziennie spożycie na poziomie 1-3 łyżeczek proszku i nawet aż do 12 tabletek (3 razy dziennie po 4 tabletki). O ile sproszkowaną chlorellę łatwiej przemycić jest do potraw, o tyle wersja w tabletkach będzie wygodniejsza, kiedy planujemy podróż lub nie mamy czasu na samodzielne przyrządzenie posiłku.

W internecie znajdziemy mnóstwo przepisów na koktajle ze chlorellą. Można dodawać ją do jogurtów, serków wiejskich i wszystkich innych potraw, które nie wymagają jej przetwarzania (aby nie straciła właściwości). Jej rybny posmak skutecznie łagodzi intensywniejszy smak owoców. W opinii internautów dobrze wypada w połączeniu z bananami.

Warto pamiętać również o robieniu sobie przerw w suplementacji chlorelli, podobnie zresztą jest w przypadku spiruliny. Można ją wtedy zastępować właśnie spiruliną, siemieniem lnianym, jagodami goji, oliwką europejską lub po prostu zbilansowaną dietą.

Ofertę oliwki europejskiej znajdziesz TUTAJ.

https://buysteroids.in.ua

http://www.farm-pump-ua.com/

www.steroid-pharm.com