Data publikacji:

Co jeść przy grypie?

Autor: Sylwia Stwora

Gdy chorujemy, zwykle nie sprzyja nam apetyt. Jednak dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki energii jest niezbędne, aby mógł on szybko wydobrzeć i zacząć sprawnie funkcjonować. Podpowiadamy, co jeść, gdy dopadnie Cię grypa.

Pierwszym i najważniejszym posiłkiem w menu w momencie zmagania się z infekcją jest rosół. Nie bez powodu nasze babcie powtarzają, że to najlepszy sposób na szybkie stanięcie na nogi. Rosół pomaga nawodnić organizm, a dzięki dostarczanej z nim cysteinie rozprawi się z uporczywym kaszlem. Jednak, aby zupa stała się naszym sprzymierzeńcem, musi być ugotowana na chudym mięsie, najlepiej kurczaku i dużej ilości warzyw, które dzięki witaminom i minerałom dodatkowo wzmocnią organizm. Jeśli nie lubisz rosołu możesz go zamienić na lekkie buliony. Możesz je zabielić niewielką ilością śmietany.

Na śniadanie lub kolację możesz sięgnąć po zupę mleczną z makaronem, ryżem czy płatkami zbożowymi, jajecznicę lub kanapki z pieczywa typy graham posmarowane łyżeczką masła i obłożone sałatą, plasterkami sera żółtego, polędwicy czy pasty jajecznej albo z dodatkiem twarogu, miodu lub dżemu. Jako drugie danie sprawdzi się grillowana ryba z ryżem i warzywami lub kurczak gotowany na parze z ziemniakami i surówką z marchewki i jabłka.

Przekąskami mogą być kisiele, galaretki, koktajle warzywno-owocowe, świeże soki z warzyw lub owoce z dużą zawartością witaminy C – kiwi, truskawki, porzeczki, pomarańcze czy grejpfruty.

Obowiązkowym składnikiem grypowego menu jest także jogurt naturalny, kefir czy maślanka (zawierają priobiotyki), czosnek (jest bogaty w przeciwutleniacze) oraz miód (ma właściwości antybakteryjne). Wszystkie wzmacniają odporność organizmu.

Generalnie, w czasie grypy należy postawić na posiłki, które będą lekkie, a zarazem na tyle pożywane, aby wspomóc walkę z chorobą. Należy też jeść zgodnie z zasadą – mało a często, czyli ok. 4-6 posiłków w ciągu dnia. Nie zapominaj również o piciu dużej ilości płynów. Oprócz wody sięgaj po herbaty z dodatkiem imbiru, soku z aronii, maliny, czarnej porzeczki lub dzikiej róży.

source antibioticlistinfo.com

препараты для улучшения потенции

купить средство для потенции