Data publikacji:

Co pić w czasie biegu?

Autor: Sylwia Stwora

Odpowiednie nawodnienie organizmu, zwłaszcza w trakcie długiego i intensywnego biegu, pozwala uniknąć obniżenia sprawności fizycznej oraz pokonać więcej kilometrów. Najlepiej w czasie biegu pić wodę niegazowaną.

Przy aktywności w granicach 60-90 minut, warto postawić na napój izotoniczny, zwłaszcza biegach na długich dystansach i o wysokiej intensywności. Dzięki temu, że występujące w nim ciśnienie osmotyczne, czyli ciśnienie, z jakim cząsteczki roztworu napierają na błonę komórki, jest identyczne z ciśnieniem osocza krwi, doskonale uzupełni niedobór węglowodanów, powstały w wyniku wykorzystania tych składników do produkcji energii niezbędnej do podejmowania wysiłku fizycznego. Zapotrzebowanie energetyczne zaspokoi również napój hipotoniczny, w formie np. izotoniku rozcieńczonego wodą.

Ważne jest, aby na godzinny trening zabrać ze sobą co najmniej 0,5 l wody lub napoju i pić go, gdy odczuwamy pragnienie – wolno i małymi łykami. Przed wybiegnięciem w trasę należy unikać napojów gazowanych, kawy, mocnej herbaty i alkoholu, ponieważ sprzyjają one odwodnieniu organizmu. Sięgając po izotonik najlepiej postawić na produkty marki Isostar, Oshee, IsoPlus czy Powerade.

ids="/wp-content/uploads/2013/05/zestaw-izotonik-w-proszku-z-bidonem.jpg|Napój izotoniczny o smaku pomarańczy"]

optiontradingstrategies.net

chemtest.com.ua

Нашел в интернете нужный сайт про направление наркологический центр.