Data publikacji:

Co zrobić, gdy dopadnie nas świąteczne przejedzenie?

Autor: Sylwia Stwora

Suto zastawiony stół najpierw podczas kolacji wigilijnej, a potem dwóch świątecznych dni spędzonych w gronie najbliższych sprawia, że często nie możemy odmówić sobie kolejnej porcji smakołyku. Niestety, chwile przyjemności możemy okupić przykrymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Oto kilka sposób na świąteczne przejedzenie.

Gdy dopadnie Cię zgaga, najszybciej poradzisz sobie z nią wypijając szklankę przegotowanej wody z dodatkiem łyżeczki sody oczyszczonej. Nieprzyjemne uczucie pieczenia w przełyku złagodzi też zjedzenie garści migdałów lub orzechów laskowych bądź papki z siemienia lnianego. Łyżkę siemienia zalej szklanką gorącej wody i odstaw na 2 godziny. Następnie odcedź i zjedz.

Siemię lniane pod postacią kisielu pomoże też przy zaparciach. Do jego przygotowania potrzebne będą Ci 2 łyżki siemienia i 2 szklanki wody. Połącz składniki i gotuj przez kwadrans na małym ogniu. Przecedź całość i jedz 2 razy dziennie.

Więcej

Perystaltykę jelit przyspieszy także wypicie szklanki kompotu z suszu, zjedzenie gruszki, kilku sztuk suszonych śliwek lub małego kubka jogurtu z dodatkiem kilku łyżek otrębów.

Więcej

Jeśli świąteczne przejedzenie skończy się biegunką, sięgnij po sok z jagody lub napar z owoców borówki. Z nadmierną perystaltyką jelit poradzi sobie też marchewka w postaci rozgotowanej papki oraz napar z liści i kwiatów pierwiosnka lekarskiego.

Wzdęcia zwalczy napar z mięty z dodatkiem kopru włoskiego lub kminku, anyżkowe krople żołądkowe, a z uczuciem ciężkości poradzi sobie ziołowa nalewka domowej roboty, herbata zielona, z dziurawca, piołunu lub mięty pieprzowej.

www.steroid.in.ua/products/mastever

http://steroid-pharm.com

Нашел в интернете полезный портал на тематику Вимакс https://cialis-viagra.com.ua