Data publikacji:

Ćwiczenia na brzuch [nasza lista TOP 7]

Autor: Joanna Stanuch

Twój plan osiągnięcia płaskiego brzucha znowu spalił na panewce? Spokojnie – jeszcze nie jest za późno, by latem móc pochwalić się na plaży doskonałą sylwetką. Dziś proponujemy wam trening mięśni brzucha składający się z 7 ćwiczeń, uznawanych za najskuteczniejsze. Do dzieła!

Źródło: Youtube/Jacek Bilczynski

1. Wypychanie nóg ku górze

Pierwszym, niezwykle skutecznym ćwiczeniem na brzuch jest wypychanie wyprostowanych nóg ku górze w pozycji leżącej. Ruch polega na unoszeniu miednicy do góry, co pozwoli nam wzmocnić napięcie mięśni i nieco przybliżyć się do wymarzonego, płaskiego brzucha. Wykonując to ćwiczenie na brzuch pamiętajmy, aby trzymać ręce wzdłuż tułowia, z kolei głowę – lekko uniesioną. Wykonaj 20-25 powtórzeń.

2. Zwis na drążku i unoszenie nóg

Więcej

W trakcie wykonywania tego ćwiczenia na brzuch będzie potrzebny nam drążek, który pozwoli na swobodne zwisanie. Ugięte w kolanach nogi przyciągamy jak najbliżej ciała pamiętając, że inicjatorem ruchu powinna być miednica. Nie odbijamy się nogami od podłoża! Powtórz ćwiczenie 15-20 razy.

3. Rowerek w leżeniu na plecach

Unowocześniona forma rowerka to jedno z kolejnych, najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch. W leżeniu na plecach „pedałujemy” nogami wypychając je naprzemiennie w przód, dostosowując do tego ruch opartych na karku rąk. Wykonujemy 30 powtórzeń na każdą stronę ciała.

4. Plank – recepta na płaski brzuch

To ćwiczenie na brzuch, nazywane inaczej deską polega na oparciu się na przedramionach i czubkach stóp tak, aby całe ciało ułożone było w możliwie prostej linii. W trakcie staramy się napinać mięśnie brzucha jak najmocniej. Pozycję utrzymujemy przez około 45 sekund.

5. Spięcia z wyprostem rąk i nóg

Ćwiczenie polega na przyciąganiu do siebie rąk i nóg podczas leżenia na plecach. Lepsze efekty osiągniesz, gdy w trakcie wykonywania spięć będziesz trzymać w rękach obciążenie (np. w postaci piłki). Pamiętaj, aby nie dotykać stopami podłoża. Powtórz ćwiczenie 15-20 razy.

Więcej

6. Wypychanie obciążenia ku górze

Miednica pozostaje nieruchomo, a my angażujemy wyłącznie górne partie ciała. Wagę obciążenia dobierz indywidualnie. Ćwiczenie powtórz 20-25 razy.

7. Brzuszki na piłce

Więcej

Brzuszki wykonywane na piłce są trudniejsze, ze względu na niestabilność podłoża. Dzięki temu jesteśmy zmuszeni do utrzymywania lepszej równowagi, a tym samym mocniej angażujemy mięśnie brzucha. Wykonuj krótkie, pewne ruchy. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

Lifestyle coach, Jacek Bilczyński zaleca wykonywać ćwiczenia jedno po drugim bez dłuższych przerw. Wszystkie 7 ćwiczeń tworzą jedną rundę. Na sam początek – zacznijcie od dwóch rund, stopniowo zwiększając ich ilość (np. o jedną więcej w każdym, kolejnym tygodniu), aż dojdziecie do 4-5 rund. Ten trening na poprawę mięśni brzucha najlepiej wykonywać 3-4 razy w tygodniu.

www.medicaments-24.net

www.rbt.com.ua/services/repair-new-buildings/

Acheter Cialis 10 mg