Data publikacji:

Ćwiczenia grupowe – wady i zalety

Autor: Sylwia Stwora

Walka z nadwagą czy chęć posiadania idealnej sylwetki wymagają nie tylko zmiany nawyków żywieniowych, ale także regularnej aktywności fizycznej. Jeśli potrzebujesz silnej motywacji dobrym rozwiązaniem będą zajęcia w grupie pod okiem profesjonalnego instruktora. Jednak wybierając ćwiczenia grupowe musisz liczyć się z tym, że mają one zarówno wady, jak i zalety.

Motywacja to niewątpliwie jedna z największych zalet ćwiczeń grupowych. Umawiając się z kimś na wspólne wyjście czy deklarując instruktorowi, że będziesz na następnym treningu trudniej będzie Ci odmówić albo nie przyjść do klubu fitness, bo po prostu dopadł Cię leń. Ćwicząc w grupie łatwiej będzie Ci wycisnąć z siebie więcej, bo widząc, że inni dają radę, podświadomie będziesz chciał udowodnić, że też sprostasz wyzwaniu. Ponadto, znajdziesz się w otoczeniu osób, które mają podobny cel, a jeśli u nich zaobserwujesz efekty, zyskasz dowód na to, że wszystko jest do zrobienia. Ponadto przyjazna atmosfera i poczucie bezpieczeństwa to idealny sposób na okres, kiedy pojawiają się chwile słabości czy zwątpienia. Dodatkowo możesz nawiązać ciekawe znajomości, które wyjdą poza mury klubu fitness.

Ćwiczenia grupowe są też idealną formą zajęć dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną i nie za bardzo orientują się, jak powinien wyglądać ich trening. Ćwicząc pod okiem instruktora pozbywasz się konieczności opracowania planu zajęć i masz pewność, że przy ewentualnych błędach czy zaniedbaniach zostaną one na bieżąco skorygowane. To pozwoli Ci uniknąć kontuzji czy tracenia czasu na zastanawianie się nad kwestami typu: jak to zrobić, w jakim tempie ćwiczyć, jakie obciążenie dobrać, itp.

Z drugiej strony, jeśli jesteś osobą nieśmiałą i z wieloma kompleksami widząc, że odbiegasz od grupy kondycyjnie czy technicznie, bo masz problem z odpowiednim wykonaniem poszczególnych ćwiczeń, możesz łatwo się zniechęcić. Wadą ćwiczeń grupowych jest także to, że realizując systematycznie podobny plan treningowy w pewnym momencie przestajesz rozwijać się lub zwyczajnie zaczynasz się nudzić. Na minus należy zapisać również to, że w grupie może znaleźć się gaduła czy osoba, która w czasie wysiłku fizycznego głośno artykułuje swoje zmęczenie np. sapaniem. To może drażnić i znacznie utrudniać skupienie się.

adulttorrent.org/category/porn_games

Купить Вимакс

розовая виагра