Data publikacji:

5 ćwiczeń na zgrabne ramiona dla początkujących (z ciężarkami)

Autor: Paulina

Martwią cię obwisłe ramiona? Chciałabyś poprawić elastyczność skóry i pozbyć się "bułeczek"? Dobrze się składa: przygotowałyśmy dla ciebie zestaw ćwiczeń na zgrabne ramiona z niedużym obciążeniem. Bez trudu wykona je nawet początkująca osoba. Wskakuj w strój treningowy - bierzemy się do pracy!

Kobiety najbardziej koncentrują się na dwóch częściach ciała: nogach i brzuchu. Co ciekawe, to najrzadziej prezentowane przez nas partie. Znacznie częściej eksponujemy zaniedbywaną przez siebie górę. Jeśli chciałabyś czuć się dobrze w sukienkach i bluzeczkach na ramiączkach, to powinnaś popracować nad ramionami i plecami. Nie wiesz, jak ćwiczyć? Przygotuj dwa ciężarki lub dwie półlitrowe butelki wody, zrób rozgrzewkę i trenuj z nami!

WAŻNE: podczas wykonywania tych ćwiczeń nie machaj gwałtownie hantelkami. Wszystkie powtórzenia wykonuj dokładnie i bez pośpiechu. Gdy dobrze opracujesz technikę, to możesz przyspieszyć tempo.

1. Push press (3 serie po 12 powtórzeń)

Źródło: loseyoself.wordpress.com

Weź do rąk ciężarki, stań w rozkroku, cały czas trzymaj napięte mięśnie brzucha. Pozycja startowa: ręce zgięte w łokciach trzymasz przy ciele, ciężarki trzymasz chwytem młotkowym. Lekko ugnij nogi i, wybijając się ze stóp, wypchnij ciężarki do góry. Powoli opuść ręce do pozycji startowej.

2. Wznosy przodem (3 serie po 10 powtórzeń)

Źródło: pulseos.com

Stan prosto, ściągnij łopatki. Unieś wyprostowane ręce przed siebie do wysokości barków. Opuść je powoli.

3. Rozpiętki - motylki (3 serie po 12-10-8 powtórzeń)

Źródło: womenshealth.pl

Zejdź do ćwierćprzysiadu, pochyl wyprostowane plecy, ręce przenieś przed siebie, tak aby dłonie znajdowały się mniej więcej na linii twojej twarzy. Otwórz ramiona - unieś ręce na boki. Otwierając je, powinnaś poczuć spięcie w plecach i ramionach. Opuść ręce do pozycji wyjściowej. W każdej kolejnej serii wykonuj dwa powtórzenia mniej. Uważaj, żeby nie puszczać łopatek, nie wyginać odcinka lędźwiowego i nie rozluźniać mięśni brzucha.

4. Wiosłowanie hantelkami w pochyleniu (3 serie po 10 powtórzeń)

Źródło: oxygenmag.com

Pozostań w pozycji z ćwiczenia nr 3 - zmienia się tylko sposób trzymania ciężarków. Złap je podchwytem i zacznij przyciągać dłonie do mostka. Łokcie prowadź przy ciele. Powinnaś czuć spięcie w plecach, tricepsie i bicepsie.

5. Wyprosty ramion w tył w pochyleniu (3 serie po 12-10-8 powtórzeń)

Źródło: 2createabody.com

Przyjmij pozycję z ćwiczenia nr 3: przyciągnij do siebie dłonie (ciężarki łapiemy chwytem młotkowym). To twoja pozycja wyjściowa. Zacznij prostować ramiona za plecami. Nie zmieniaj pozycji łokci - trzymaj je w tym samym punkcie, blisko tułowia.

https://honda.ua

medicaments-24.com