Data publikacji:

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

Autor: Sylwia Stwora

Garbienie się oraz praca za biurkiem w niemal niezmiennej pozycji przez wiele godzin to prawdziwa katorga dla kręgosłupa, który reaguje na nasze zaniedbanie bólem i dolegliwościami, mogącymi przerodzić się w poważne schorzenia. Podpowiadamy, jakie ćwiczenia wykonywać, aby mieć zdrowy kręgosłup.

Dbając o zdrowy kręgosłup, a tym samym prawidłową postawę, ćwiczenia muszą być ukierunkowane na wzmocnienie mięśni w obrębie tej części organizmu oraz odciążenie i rozluźnienie podpory naszego ciała. W trakcie siedzenia za biurkiem rób przerwy i przeciągaj się. Siedząc możesz też rozciągnąć kręgosłup w odcinku szyjnym oraz obręcz barkową splatając palce dłoni i wyciągając ramiona jak najdalej w przód. Ręce mają być proste w łokciach, a głowa schowana między ramionami. Następnie wykonaj krążenia głową oraz pochyl ją kilka razy w przód, a potem odchyl w tył. Siedząc prawą dłoń ułóż na głowie i przechyl ją w prawo. Lewa ręka ma leżeć wzdłuż tułowia. Po 5 sekundach zmień stronę. Wykonaj 3 serie. Nad odcinkami piersiowo-lędźwiowym oraz lędźwiowo-krzyżowym popracujesz splatając wyprostowane ręce z tyłu i ściągając łopatki. Ulgę przyniesie również wykonanie kilku luźnych skłonów w przód oraz krążenia bioder w prawo i lewo.

Na co dzień należy zwracać szczególną uwagę na to, aby unikać garbienia się, które nie tylko brzydko wygląda, ale przede wszystkim sprzyja powstawaniu wad postawy, m.in. kifozy, niosącej za sobą spłycenie oddechu.

www.pharmacy24.com.ua/

стероиды украина

http://via-generici.com/comprare/kamagra-oral-jelly