Data publikacji:

Ćwiczenia pulsacyjne dla zgrabnej sylwetki cz. 2: brazylijskie pośladki

Autor: Paulina

Ćwiczenia pulsacyjne to świetny sposób na wymarzone ciało. Dziś na warsztat bierzemy jedną z najbardziej newralgicznych części kobiecego ciała: pośladki! Zobacz naszą propozycję ćwiczeń i sprawdź, co jeszcze możesz osiągnąć!

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ.

Pupa to jedna ze "strategicznych", a przez to stosunkowo wymagających części kobiecego ciała. Trudno się nie zgodzić, że przywiązujemy do niej dużą wagę. Niestety przez codzienny, siedzący tryb życia jakość mięśni pośladkowych drastycznie spada, prowadząc nie tylko do miernych efektów wizualnych, lecz także komplikacji zdrowotnych (więcej o amnezji pośladkowej przeczytasz TUTAJ).

Ćwiczenia pulasacjne bardzo skutecznie bodźcują tkankę mięśniową, powodując jej wzmocnienie, zwiększenie jej elastycznosci oraz wytrzymałości. Twoja pupa stanie się dzięki nim zgrabna, jędrna i kobieco zaokrąglona.

Oto kilka propozycji ćwiczeń.

1. Półprzysiad

Źródło: bodyrock.tv

Stań w rozkroku na szerokość bioder. Przyjmij prawidłową pozycję wyjściową do przysiadu. Zejdź pośladkami do wysokości kolan. Gdy poczujesz napięcie w pośladku, zatrzymaj się i zacznij wykonywać krótki ruch pulsacyjny góra-dół. Powtarzaj 4 razy przez 30-50 sekund.

2. Plie squat

Źródło: imgonnamakeachange..com

Stań znacznie szerzej niż układ bioder, kierując palce stóp i kolana na zewnątrz. Zejdź w dół, utrzymując prostą sylwetką. Gdy znajdziesz się na wysokości kolan lub poczujesz mocne spięcie w pośladkach, zacznij pulsować. Powtarzaj 4 razy przez 30-50 sekund.

3. Pulsacyjny wymach w tył na stojąco

Źródło: Healthyhungryhappy.com

Stań prosto - możesz złapać się np. oparcia krzesła. Prostą, napiętą nogą wykonaj wymach w tył - zatrzymaj kończynę w górze i pulsuj przez 20 sekund. Opuść nogę, ale postaraj się jej nie odkładać. Powtórz ćwiczenie jeszcze 9 razy (w sumie 10 powtórzeń). Zmień nogę i wykonaj te same czynności. Twoim celem są 3 serie po 10 powtórzeń na stronę.

4. Pulsowanie zgiętej nogi w klęku podpartym

Źródło: top.me

Zejdź do klęku podpartego (pamiętaj o macie do ćwiczeń!). Unieś jedną nogę zgiętą w kolanie (kąt prosty). Nie wykręcając bioder i nie wyginając kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, zacznij pulsować - wypychaj nogę piętą (stopa flex). Pulsuj przez 30-50 sekund. Zmień nogę i wykonaj te same czynności. Ćwiczenie powtórz 4 razy na każdą stronę.

5. Hydrant - pulsowanie nogi bokiem

Źródło: fitneass.com

Zejdź do klęku podpartego. Nogę zgiętą pod kątem 90 st. unieś bokiem (pozycja przypomina pieska podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych). Zacznij pulsować (30-50 sekund). Powinnaś czuć napięcie w odwodzicielu (boczny mięsień pośladkowy). Wykonaj po 4 serie na stronę. W trudniejszym wariancie możesz wykonać to samo ćwiczenie, ale z wyprostowaną nogą ze stopą w pozycji flex.

6. Pulasacyjny mostek

Źródło: agingyouthful.com

Połóż się na plecach. Nogi ugnij w kolanach - ustaw stopy równolegle, zachowując między nimi odstęp równy szerokości bioder, ew. trochę węższy. Unieś biodra i pośladki wysoko do góry i zacznij pulsować przez 30-50 sekund. Zrób ćwiczenie w 5 seriach. [divider style="single" align="center" color="brown" opacity="1.00" width="" pull="" padding_top="20px" padding_bottom="20px"]Duży wybór akcesoriów i strojów dla osób ćwiczących znajdziesz TUTAJ.

http://www.chemtest.com.ua/

www.skinfluencenyc.com

yelp.com