Data publikacji:

Ćwiczenia na schodach na smukłe nogi

Autor: Paulina

Szukasz skutecznych sposobów na efektywny i ciekawy trening na smukłe nogi? Wypróbuj trening na schodach! Przekonaj się sama, jak szybko wyszczupli Twoje uda i pośladki. Przedstawiamy przykładowe ćwiczenia na schodach na smukłe nogi!

Teraz możesz trenować w każdym miejscu. Nie musisz wydawać pieniędzy na drogi sprzęt ani martwić się brakiem karnetu do klubu fitness. Wystarczą Ci motywacja, wygodny strój sportowy i schody. Rozejrzyj się dookoła - znajdziesz je wszędzie!

Ćwiczenia cardio na schodach

Wbieganie sprintem po schodach

Przez 20 sekund wbiegaj z maksymalną prędkością po schodach. Gdy dobiegniesz na górę, zejdź spokojnym krokiem lub truchtem na dół. Powtórz jeszcze kilka razy.

Wskakiwanie obunóż na schodek

Rytmicznie i szybko wskakuj i zeskakuj ze stopnia obiema nogami przez 60 sekund.

Przeskakiwanie stopami na stopniu w miejscu

Postaw palce jednej stopy na schodku, a drugą stopę trzymaj na ziemi. W podskokach zmieniaj nogi (jakbyś biegła w miejscu lub skakała na skakance) - 60 sekund.

Knee up - podciąganie kolana

Postaw jedną stopę (całą!) na schodku, a drugą na ziemi za sobą. Noga na stopniu powinna być ugięta, nie blokuj jej. Pochyl się lekko do przodu. Wybijaj się ze stopy na niższym poziomie i podciągaj kolano do przodu. Po 30 sekundach zmień strony.

*Zobacz też inne ćwiczenia na zgrabne nogi i pośladki*

Ćwiczenia tonujące nogi i pośladki na schodach

Przysiad wąski na schodku

Ustaw się bokiem do schodów. Nogę znajdującą się bliżej postaw na stopniu, drugą trzymaj na ziemi. Schodź do przysiadu. Powtórz po 15 razy na stronę.

Sprawdź, jak prawidłowo wykonać przysiady i jakie są najczęstsze błędy popełniane w trakcie tego ćwiczenia.

Przysiad wąski z wymachem

Przygotuj się jak do poprzedniego ćwiczenia. Wychodząc do góry z przysiadu, przenieś ciężar ciała na nogę na stopniu, a drugą nogą wykonaj wymach w bok. Odstawiając ją na ziemię, od razu przejdź do przysiadu. Powtarzaj 12-15 razy na stronę.

Wykroki na schodach

Stań na dole klatki schodowej. Twoim zadaniem jest wspinanie się na górę marszem wykrocznym. Wspinaj się co 2-3 schodki (po 10 kroków na nogę). Możesz również wykonać to ćwiczenie bez wspinaczki - rób wykroki naprzemiennie, wracając do pozycji wyjściowej.

Zakroki na schodach

Stań na pierwszym stopniu schodów obiema nogami. Wykonaj zakrok, stawiając nogę za siebie poniżej stopnia. Powtórz 12 razy na stronę.

Przysiad szeroki na schodku

Ustaw się bokiem do schodów. Jedną stopę postaw na stopniu, a drugą w większej odległości na ziemi. Rozstaw nóg powinien być szerszy od rozstawu bioder. Zejdź do przysiadu (sumo squat). Powtórz po 15 razy na stronę.

https://buysteroids.in.ua

www.farm-pump-ua.com

www.ka4alka-ua.com/tabletirovannie/stanozolol/strombafort