Data publikacji:

Czerwona herbata – na co pomaga?

Autor: Sylwia Stwora

Sięgamy po nią najczęściej, gdy zaczynamy walkę ze zbędnymi kilogramami. Jednak picie czerwonej herbaty jest zalecane nie tylko ze względu na właściwości odchudzające. Czerwony napój pomaga poprawić koncentrację i pozytywnie wpływa na nasz nastrój.

Podstawową właściwości czerwonej herbaty jest jej wpływ na przemianę materii. Po wypiciu naparu pobudzone zostaje wytwarzanie soków trawiennych, które poprawiają pracę jelit, a tym samym przyspieszają metabolizm. Aktywowane zostaje również spalanie tkanki tłuszczowej. Naukowo udowodniono, że picie kilku filiżanek czerwonej herbaty dziennie przez miesiąc bez modyfikacji dotychczasowej diety może zaowocować utratą od 3 do 10 kg.

Czerwona herbata działa też moczopędnie przez co organizmowi łatwiej jest pozbyć się nagromadzonych toksyn i substancji szkodliwych oraz pomaga obniżyć poziom ciśnienia krwi i złego cholesterolu (LDL), co przekłada się na sprawniejsze funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Ponadto aromatyczny napar o posmaku ziemi wspomaga pracę wątroby i idealnie sprawdzi się przy łagodzeniu skutków spożycia alkoholu. Napój związany z prowincją Yunnan, położoną na południu Chin, należy zalewać wodą w temperaturze 90-95 stopni i parzyć ok. 5 minut pod przykryciem.

ids="/wp-content/uploads/2013/05/herbata-czerwona-oolong.jpg|Czerwona herbata z dodatkiem aronii i morwy"]

Наш полезный веб портал со статьями про Напосим купить.
левитра 20 мг 1

www.pharmacy24.com.ua/cialis-tadalafil/kamagra-100-mg-kamagra-100