Data publikacji:

Czym jest amnezja pośladkowa?

Autor: Paulina

Czy wiesz, że Twoje ciało może "zapomnieć" o pośladkach? Amnezja pośladkowa to nie tylko płaska pupa, ale bolesne i uciążliwe konsekwencje zdrowotne! Sprawdź, czym jest syndrom "głupiego pośladka".

Niewiele osób miało okazję słyszeć o amnezji pośladkowej. Termin zdaje się brzmieć dość zabawnie - amnezja pośladków? Jest to jednak jak najbardziej uzasadniony termin medyczny. Pamięć mięśniowa to znane osobom trenującym i zaangażowanym w różnego rodzaju aktywności związane z cielesnością człowieka zjawisko.

Czym jest amnezja pośladkowa?

Amnezja pośladkowa to syndrom słabości mięśni. Brak koncentracji na partii ciała powoduje, że mięśnie stają się nierozciągnięte i znacznie słabsze. Gdy korzystamy z nich w mniejszym stopniu, ciało zaczyna zapominać, jaka jest ich funkcja i, tak jak my, przestaje przywiązywać do nich wagę. Zadania mięśni pośladkowych są stopniowo przejmowane przez sąsiednie partie. Wbrew pozorom niesie to za sobą znaczące dla nas konsekwencje.

Konsekwencje amnezji pośladkowej

Należy pamiętać, że mięśnie pośladkowe to mięśnie posturalne. Ich słabość wpływa na pogorszenie się postawy, problemy z układem ruchowym, bóle kręgosłupa, stawów (m.in. kolano biegacza), zapalenia mięśni i ścięgien (zbyt duże obciążenie m.in. łydek i ścięgien Achillesa). "Głupi pośladek" może być również przyczyną znacznego (nieproporcjonalnego) rozwoju mięśni nóg (przedniego i tylnego uda).

Więcej

Kto jest w grupie ryzyka?

Amnezja pośladkowa dotyczy przede wszystkim osób prowadzących siedzący tryb życia. Pozycja siedząca powoduje nadmierne obciążenie bioder, co prowadzi do zahamowania, a nawet recesji w rozwoju mięśni pośladkowych.

Problem ten dotyczy również osób aktywnych fizycznie! Najbardziej narażeni są na niego biegacze i rowerzyści (głównie dotyczy to osób jeżdżących rekreacyjne cały czas w pozycji siedzącej). Uprawiane przez nich sporty w mniejszym stopniu angażują mięśnie pupu, bardziej obciążając inne części nóg.

Jak zadbać o pamięć pośladków?

Lecytyną dla pośladków będą oczywiście ćwiczenia, m.in. przysiady, wykroki, wypchnięcia bioder z pozycji mostka. Oprócz ćwiczeń dynamicznych warto włączyć spięcia izometryczne. Siedząc w pracy, spinaj pupę i przytrzymuj napięcie przez 10-15 sekund (po kilkanaście powtórzeń). Nie należy również zapominać o stretchingu. Dzięki niemu mięśnie będą silniejsze, bardziej elastyczne i odporne na urazy i zapalenia.

препараты для долгой потенции

hentia games

гантели