Data publikacji:

Na czym polega Hatha Joga?

Autor: Sylwia Stwora

Koncentracja na jak najbardziej dokładnym wykonaniu danej pozycji i prawidłowym oddechu, a także utrzymanie odpowiedniego stanu umysłu  oraz wysoka samodyscyplina to kwintesencja najpopularniejszej odmiany jogi, jaką jest Hatha Joga. Co tak naprawdę kryje się za najstarszą metodą dążenia do osiągnięcia jedności ciała, umysłu i ducha?

Słowo Hatha w starożytnym języku indyjskim to połączenie ha – słońce (pozytywna energia – pierwiastek męski) i tha – księżyc (spokój, intuicja – pierwiastek żeński) i najogólniej mówiąc polega do dążeniu do pojednania dwóch przeciwstawnych energii, rozumianych także jako emocje, zachowania, myśli czy idee. W jodze słońce i księżyc porównywane są do nozdrzy, dlatego też Hatha Joga skupia się przede wszystkim na osiągnięciu równowagi psychofizycznej poprzez właściwą technikę oddychania, tzw. pranajama. Dwa pozostałe elementy składowe to asany, czyli pozycje oraz praca nad umysłem.

Ponad 200 asanów podzielone jest na pozycje stojące, siedzące, skręty i skłony oraz leżące relaksacyjne, a każda z grup oddziałuje na inne mięśnie, narządy, układy, a przez to pozwala osiągnąć różne efekty.

Hatha Joga to panaceum na wiele dolegliwości fizycznych, takich jak bóle różnych partii ciała i psychicznych m.in. stres, brak motywacji, problemy z koncentracją, brak wiary w siebie, itp. Dzięki regularnym treningom usprawnisz funkcjonowanie organów wewnętrznych, pracę układu hormonalnego, nauczysz się prawidłowo oddychać, poprawisz kondycję, uelastycznisz ciało, zyskasz dodatkowe pokłady energii i dobre samopoczucie. Dodatkowo opóźnisz procesy starzenia.

Ze względu na bardzo statyczny charakter zajęć, Hatha Joga sprawdzi się jako forma aktywności fizycznej niezależnie od wieku czy kondycji.

виагра

binaryoptions21.com/%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A7%D9%84%D8%AB%D9%86%D8%A7%D8%A6%D9%8A-%D8%B9%D9%84%D9%89-%D8%A7%D9%84%D8%A3%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%D9%8A-%D8%A3%D9%85-%D8%A7/

купить таблетки для потенции