Data publikacji:

Czym różni się rower miejski od górskiego?

Autor: Sylwia Stwora

Z powodzeniem można nimi jeździć po mieście, jednak każdy z nich zapewnia inny komfort podróżowania, choćby ze względu na zastosowania, do których są przeznaczone. Rower miejski i górski – czym się od siebie różnią?

Główna różnica między rowerem miejskim i górskim kryje się w ich konstrukcji. Pierwszy model wyróżnia się szeroką, zaginaną kierownicą, przez co zapewnia wygodne oparcie dla rąk, a także krótką, specyficzną ramą oraz szerokim i miękkim siodełkiem, które pozwala jeździć w pełni wyprostowanym, a tym samym w jak najmniejszym stopniu obciążać kręgosłup.

Więcej

Zwykle rower miejski posiada jeden typ amortyzacji – tylni, pełny osprzęt w postaci błotników, osłony na łańcuch, bagażnik, oświetlenie oraz małą ilość biegów, średnio od 3 do 8. Jest też cięższy od górskiej wersji – średnio rower miejski waży 20 kg, podczas gdy waga popularnych górali waha się między 10 a 12 kg. Koła jednośladów miejskich, o średnim rozmiarze 28 cali są cienkie i gładkie, pozbawione agresywnego bieżnika. Częstym uzupełnieniem jest kosz czy nóżka. Rower miejski, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony do jazdy po prostych, miejskich ścieżkach. Choć można wybierać między ramą damską a męską, lepiej postawić na tę pierwszą, gdyż zapewnia ona większy komfort jazdy.

Więcej

Rower górski to zdecydowanie propozycja dla osób, które muszą przemierzać trudne trasy, m.in. leśne drogi, ścieżki pokryte kamieniami, wystającymi korzeniami drzew czy piachem, a także drogi, które przy deszczowej aurze wiążą się z jazdą po śliskim, błotnistym terenie. Od modelu miejskiego odróżnia go prosta kierownica i mniejsze, choć szersze koła – zwykle 26 cali, o agresywnym bieżniku, co przekłada się na stawianie większego oporu podczas jazdy np. po asfalcie.

Więcej

Często górskie modele wymagają montażu osprzętu typu bagażnik czy błotniki, a niektóre rowery z tej grupy w ogóle nie mają takiej opcji. W przypadku roweru górskiego wyróżniamy sprzęt bez amortyzacji, z jednym jej rodzajem – przednim lub tylnym, albo pełną. Prócz mocniejszej konstrukcji taki jednoślad posiada też większą ilość przełożeń.

Więcej

купить вимакс оригинал

www.steroid-pharm.com

www.steroid-pharm.com