Data publikacji:

Czy da się odchudzić tylko jedną partię ciała?

Autor: Sylwia Stwora

Jednym z nas sen z powiek spędzają zbyt masywne uda, inne narzekają na oponkę na brzuchu, a kolejna grupa kobiet jest niezadowolona ze swoich pośladków i nóg. Jednak zwykle bywa tak, że walcząc o wymarzone proporcje newralgicznego miejsca pozbywamy się centymetrów tam, gdzie tego nie potrzebujemy. Zatem, czy da się odchudzić tylko jedną partię ciała?

Niestety, odpowiedź na tytułowe pytanie jest negatywna. Nie jesteśmy w stanie zaprogramować organizmu tak, aby po przejściu na dietę zredukował nadmiar tkanki tłuszczowej tylko w jednym, konkretnym miejscu. Ciało jest całością, a tłuszcz ułożony jest warstwami i w ten sposób też jest redukowany. Niestety, najwolniej schodzi z newralgicznych partii ciała. Stąd chcąc odchudzić brzuch, musisz być przygotowana na to, że zmniejszysz też biust.

Więcej

Co zatem można zrobić, aby cieszyć się smukłą i proporcjonalną sylwetką? Niezbędne jest połączenie zbilansowanej diety z systematyczną aktywnością fizyczną. Ćwiczenia pomogą przyspieszyć metabolizm, spalą nadwyżkę kaloryczną, a skupiające się na nielubianej partii ciała sprawią, że będzie ona mocniejsza i ładnie wymodelowana.

Oprócz regularności, ważne jest także, aby stopniowo zwiększać intensywność ćwiczeń, a także zadbać o ich różnorodność. W przeciwnym razie mięśnie przyzwyczają się do danej aktywności, a przez to nie będą możliwe postępy. Zatem nie skupiaj się tylko na bieganiu, jeździe na rowerze, wiosłowaniu na wioślarzu czy innych ćwiczeniach cardio. Wprawdzie, dzięki zwiększeniu ilości dostarczanego tlenu, pobudzają metabolizm, a co za tym idzie pomagają szybciej spalać tkankę tłuszczową, jednak jak już wcześniej zostało wspomniane jest to równomierna redukcja. Warto też pamiętać o ćwiczeniach siłowych, które wzmocnią mięśnie i pomogą ujędrnić oraz uelastycznić ciało. Jednak pamiętaj, że trening siłowy służy głównie rozbudowaniu tkanki mięśniowej poprzez redukcję tkanki tłuszczowej na suchą masę mięśniową.

купить силденафил в аптеке

таблетки варденафил

ссылка biceps-ua.com