Data publikacji:

Detoks organizmu

Autor: Marcin Szewczyk

Według zwolenników, detoks organizmu poprawia samopoczucie, cerę, dodaje energii i usuwa uczucie apatii i zmęczenia. Prawda czy modna i bardzo niezdrowa bzdura?

Prawidłowo funkcjonujący organizm wie, jak radzić sobie z toksynami. Skąd się one wzięły? Głównym winowajcą są niewłaściwa dieta i używki. Żyjemy szybko i pod presją czasu, dlatego zaspokajamy głód łatwymi do przygotowania posiłkami. A zwykle jest to żywność wysoko przetworzona, pełna substancji konserwujących, tłuszczów nasyconych, sztucznych aromatów i barwników, tzw. wzmacniaczy smaku i zapachu. – Żeby ich się pozbyć i poczuć się lepiej, niezbędnym zabiegiem jest dieta odtruwająca, czyli detoks organizmu – czytamy na niejednym internetowym forum. Najbardziej zagorzali miłośnicy detoksu radzą, by wykonywać go sobie nawet cztery razy do roku.

Z większością toksyn nasz organizm radzi sobie naturalnymi metodami. Wątroba, płuca, nerki to nasze filtry, które dzielnie walczą z zanieczyszczeniami. Niestety, istnieją również i takie związki, których nie można szybko się pozbyć. To właśnie przeciwko nim skierowany jest detoks.

Efekty na dłużej da tylko zdrowia dieta

Wielu lekarzy i dietetyków bardzo sceptycznie podchodzi do tego typu praktyk. Według nich, dużo zdrowsze i skuteczniejsze jest po prostu wyeliminowanie ze swojego jadłospisu szkodliwych i ubogich w składniki odżywcze produktów i zastąpienie ich pełnowartościową żywnością. Na początek należy odstawić największych zatruwaczy naszego organizmu – nikotynę, alkohol i ograniczyć liczbę wypijanych kaw do 1-2 filiżanek dziennie. Pożegnaj się z daniami w proszku, sosami, gotowymi wyrobami garmażeryjnymi, słodzonymi sokami i napojami gazowanymi, które – mimo że zwykle bardzo smaczne – nie dostarczają naszemu organizmowi zbyt wielu substancji odżywczych. Zamiast tego wprowadź do swojego menu niskoprzetworzone produkty. Twoja dieta powinna być też bogata w warzywa (najlepiej działają czosnek, brokuły, natka pietruszki) oraz owoce (śliwki, jabłka, gruszki oraz cytryny). Naturalne zdolności do odtruwania organizmu przyśpieszą również przyprawy (antyoksydanty), minerały, aminokwasy, wzmacniające odporność, a także selen, wspomagający żywotność wątroby.

http://medicaments-24.com

adulttorrent.org/search/Novels/2

top sex toys