Data publikacji:

Dezodoranty bez aluminium

Autor: Marta Nikodem

Słyszałyście o szkodliwości soli aluminium znajdującej się w dezodorantach? Znalazłam kilka produktów, które nie zawierają tego składnika. A może chcecie spróbować same zrobić dezodorant bez aluminium?

Jakiś czas temu, pod wpływem sugestii koleżanek oraz różnych informacji przeczytanych w Internecie, postanowiłam przyjrzeć się tematowi soli aluminium zawartej w dezodorantach i antyperspirantach. Niektórzy producenci stosują nieprawidłowo pojęcia dezodorant i antyperspirant, dziś mowa o wszystkich tego typu produktach. W sieci znajdziemy sporo artykułów dotyczących podejrzeń, że sól aluminium może przyczyniać się do rozwoju raka piersi oraz choroby Alzheimera. Po bliższym przyjrzeniu się składnikom moich dezodorantów okazało się, że w każdym z nich znajduje się sól aluminium czyli Aluminium Chlorohydrate. Rozpoczęłam więc poszukiwania takiego produktu, który nie będzie zawierał tego składnika. Chodziłam po różnych drogeriach i aptekach, lecz bardzo ciężko było cokolwiek znaleźć bez aluminium.

Znalazłam jednak kilka fajnych dezodorantów :)

Muszę uczciwie przyznać, że nie są one tak skuteczne jak te zawierające sól aluminium, ale ich działanie jest dla mnie wystarczające. Ze względu na bezpieczeństwo nie zamierzam z nich zrezygnować.

Więcej

1. NIVEA DEZODORANT SPRAY PURENATURAL JASMINE 150 ML – od 9,83zł

Więcej

2. GARNIER BIO MINERAL COCO DEZODORANT ROLL-ON 50 ML – od 9,99zł

Więcej

3. ZIAJA LIŚCI ZIELONEJ OLIWKI OLIWKOWY DEZODORANT BEZ SOLI GLINU 60 ML – od 5,79zł

Więcej

4. LA ROCHE POSAY FIZJOLOGICZNE PH DEZODORANT 24H ROLL-ON DO SKÓRY WRAŻLIWEJ 50ML – od 27,99zł

Więcej

5. NIVEA DEZODORANT ROLL-ON PURENATURAL JASMINE 50 ML – od 8,38zł

Więcej

Od około roku stosuję już tylko dezodoranty bez soli aluminium. Mam oczywiście jedno małe opakowanie dezodorantu z tym składnikiem, ale używam go tylko w wyjątkowych, bardzo wymagających sytuacjach i nie częściej niż raz na miesiąc. Czasami robię też domowy dezodorant. Oto przykładowy przepis :)

Przygotowanie:

Umieszczamy wszystkie składniki w czystym słoiczku, olej kokosowy dodajemy w postaci płynnej.

Całość mieszamy i gotowe :)

Nasz dezodorant nakładamy palcami na suchą skórę. Ma on na celu przede wszystkim ograniczyć rozwój bakterii na skórze oraz zapobiegać powstaniu nieprzyjemnego zapachu. Możemy również użyć sok z cytryny lub oklej kokosowy osobno, gdy nie ma czasu na sporządzenie mieszanki.

Macie jakieś ulubione dezodoranty bez aluminium? A może znacie jakieś podobne przepisy na domowy dezodorant?

www.buysteroids.in.ua

У нашей организации нужный портал , он рассказывает про мезотерапия для волос мезотерапия в киеве
виагра рецепт