Data publikacji:

Dieta dla grupy krwi 0

Autor: Sylwia Stwora

U tzw. myśliwych głównym powodem tycia jest niedoczynność tarczycy, stąd dieta dla grupy krwi 0 musi zawierać produkty bogate w jod, np. ryby i chude mięso drobiowe.

Osoby z najstarszą grupą krwi, czyli tzw. „myśliwi” mają silny charakter, są pewni siebie, a dzięki dużemu optymizmowi, nie mają problemów z nawiązaniem nowych znajomości. To, co zagraża ich zdrowiu to wrzody żołądka i jelit, a także skłonność do zaburzeń krwi, np. związanych z krzepliwością oraz produkcji insuliny, co przekłada się na niski poziom metabolizmu, a tym samym sprzyja nadwadze. Ich atuty to duża siła fizyczna i odporny układ immunologiczny oraz trawienny. Przedstawiciele najczęściej występującej grupy krwi, ze względu na wysokie wytwarzanie soków trawiennych, muszą wystrzegać się doprowadzenia do stanu zakwaszenia organizmu. Przed tym ustrzeże ich dieta bogata w warzywa i owoce. Na liście wskazanych produktów myśliwi znajdą brokuły, dynię, cebulę, szpinak, czerwoną paprykę, kalarepę, śliwki i figi – świeże i suszone. Neutralny wpływ na ich organizm mają pomidory, ogórki, seler, sałata lodowa, a także jabłka, kiwi, brzoskwinie, cytrusy czy daktyle.

Wysoki poziom soków żołądkowych pozwala myśliwym na jedzenie baraniny, cielęciny czy wołowiny, jednak co pewien czas powinno je zastępować mięso z kurczaka, indyka czy królika albo dorsz, sardynki, tuńczyk lub sola. Natomiast na liście zakupów nie powinna widnieć wieprzowina, bekon czy gęś, a także wędzony łosoś i marynowane śledzie. Myśliwym ogólnie nie sprzyja nabiał, zwłaszcza mleko i jego przetwory, śmietana, lody, sery typu edamski, gouda, szwajcarski czy cheddar. Neutralne znaczenie mają jogurty naturalne, masło, ser feta oraz mleko sojowe.

Z półki z pieczywem, makaronami czy ryżem powinny ich interesować produkty z prosa, żyta, orkiszu, jęczmienia i amarantu. W odstawkę powinno pójść białe pieczywo, płatki kukurydziane, napoje gazowane, czarna herbata i kawa oraz kwaśne i słodkie marynaty. Jako przekąska mogą posłużyć pestki dyni lub orzechy włoskie, a na co dzień nie może zabraknąć co najmniej 1,5 litra wody mineralnej.

средство для усиления потенции у мужчин

купить дом киевская обл

таблетки для повышения потенции