Data publikacji:

Dieta dla grupy krwi AB

Autor: Sylwia Stwora

Łączy w sobie cechy grup krwi A i B, a osoby ją posiadające muszą liczyć się z podatnością na cukrzycę, nowotwory oraz schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Odpowiednio skomponowana dieta dla grupy krwi AB stanowi kombinacje menu dla dwóch przodków.

Najmłodsza z grup krwi zebrała w sobie pozytywne i negatywne uwarunkowania charakterystyczne dla tzw. koczowników (grupa B) oraz rolników (grupa A), co przełożyło się na nadanie jej nazwy „enigma”. Posiadacze grupy krwi AB zwykle są osobami zagadkowymi, mają dobry zmysł organizacyjny i szybką przystosowują się do nowych warunków życia. Na zdrowie oraz skłonności do tycia u posiadacza grupy krwi AB mogą mieć wpływ produkty niekorzystne wyłącznie dla osoby z grupą krwi A lub B, ale najczęściej nadmierne kilogramy pojawiają się przy spożywaniu produktów z czarnej listy obu grup krwi.

Ograniczeniu, ale nie wykluczeniu powinno podlegać spożycie mięsa, zwłaszcza kaczki, gęsi, kurczaka czy cielęciny. Jeśli już masz ochotę na coś odzwierzęcego, sięgnij po indyka, królika lub jagnięcinę. Ryby, które mają prozdrowotny wpływ na enigmę to dorsz, pstrąg, sardynki oraz morszczuk. Może też sięgać po karpia, kawior, śledzie, małże i tuńczyka. Po przodkach – plemionach rolniczych zyskał wysoką tolerancję nabiału. W jego diecie nie może zabraknąć jogurtów, kefiru, mleka owczego, kwaśnej śmietany, tofu czy sera feta. Nie zaszkodzi mu mleko sojowe oraz ser edamski czy gouda, ale znacznemu ograniczeniu powinno ulec spożycie lodów, masła i parmezanu.

Z warzyw i owoców w utrzymaniu dobrego zdrowia oraz prawidłowej wagi pomogą fasola, bakłażany, buraki, kalafior, słodkie ziemniaki, cytrusy, ciemne winogrona, wiśnie i żurawina. Niewskazane są banany, pomarańcze, truskawki, żółta, zielona i czerwona papryka, awokado czy kukurydza.

W diecie osób z grupą krwi AB tłuszcze powinny być dostarczane głównie w postaci oliwy z oliwek. Z kolei olej kukurydziany, słonecznikowy czy bawełniany powinien jak najrzadziej gościć w potrawach zjadanych przez enigmę. Z produktów zbożowych najlepiej sięgać po te wytwarzane z orkiszu, owsa, prosa czy w postaci otrąb ryżowych oraz ryżu w wersji białej i brązowej. Odpadają płatki i bułki kukurydziane oraz kasza gryczana.

www.pharmacy24.com.ua/cialis-tadalafil/

bestseller-sales.com/best-sellers-books/motivational/

www.unc-mps.com.ua