Data publikacji:

Dieta oczyszczająca - rodzaje

Autor: Sylwia Stwora

Brak czasu, stres, nadmiar obowiązków sprawiają, że nasz sposób odżywania często jest nieprawidłowy. Dlatego warto pomyśleć o oczyszczeniu organizmu z toksyn. Idealna może okazać się dieta oczyszczająca.

Celem diety oczyszczającej jest przede wszystkim usunięcie szkodliwych substancji z naszego organizmu. Ewentualny spadek wagi jest czynnikiem dodatkowym, ale nie najważniejszym. Dieta oczyszczająca wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie naszego organizmu, ale również na dobre samopoczucie. Oto przykładowe rodzaje diety oczyszczającej.

Kuracja oczyszczająca może być prowadzona w oparciu o dietę koktajlową trwającą około dwóch tygodni. Koktajlowa dieta oczyszczająca polega na codziennym spożywaniu niewielkiej ilości chudego mięsa (100 g), warzyw, owoców oraz produktów zbożowych pochodzących z pełnego przemiału. Do tego należy pić 3 szklanki koktajlu przygotowanego z kefiru i owoców.

Drugim rodzajem diety oczyszczającej jest kuracja owocowo-warzywna, którą należy prowadzić przez 3 dni. W tym czasie jemy tylko i wyłącznie świeże lub ugotowane warzywa i owoce. Doprawiamy je ziołami, sokiem z cytryny lub oliwą. Do tego pijemy ziołowe lub owocowe herbaty oraz świeże soki.

Kolejne menu oczyszczające to jadłospis oparty o jabłka. Przez dzień lub dwa spożywamy tylko te owoce w dowolnej ilości. Możemy jeść je na surowo lub pieczone. Dodatkowo pijemy zieloną herbatę i sok lub herbatę z jabłek.

Jeśli jabłkowa lub owocowo-warzywna dieta oczyszczająca nam nie odpowiadają, możemy wybrać dłuższą dietę urozmaiconą, która trwa około dwóch tygodni. W początkowej fazie diety, przez pierwsze 2-3 dni spożywamy surowe lub gotowane owoce i warzywa. Do tego pijemy własnoręcznie przygotowane soki. W 4 dniu włączamy do diety pół litra fermentowanych produktów mlecznych, np., kefir i maślankę. W 6 dniu możemy dodać do menu grubą kaszę, dziki ryż i otręby. Dwa dni później 100 gramów białego sera. Od 10 dnia możemy pozwolić sobie na porcję przygotowanej na parze lub pieczonej w folii ryby (nie więcej niż 200 gramów). W 12 dniu rybę zastępujemy chudym mięsem drobiowym.

http://swiss-apo.net

www.swiss-apo.net/en

сиалис аналоги дешевле