Data publikacji:

Dieta wolumetryczna – skuteczna czy nie?

Autor: Sylwia Stwora

Dieta wolumetryczna, znana również jako dieta objętościowa, zyskała miano najskuteczniejszej diety 2013 roku. Czy faktycznie jedząc tyle, ile chcesz jesteś w stanie pozbyć się niechcianych kilogramów? Czy dzięki niej masz szansę dotrzymać swoje noworoczne postanowienie?

Według autorki diety, czyli amerykańskiej specjalistki ds. żywienia dr Barbary Rolls, pozwala ona schudnąć 0,5-1,5 kilograma w ciągu tygodnia. To wolne tempo, ale dzięki temu można uniknąć efektu jo-jo. Sekret diety objętościowej tkwi w odpowiedniej częstotliwości spożywania posiłków oraz sięganiu po produkty o niskiej zawartości kalorii, które jednocześnie zawierają sporą ilość wody, a przez to wypełniają żołądek, dając uczucie sytości na dłużej. Nie będziesz czuła się głodna, a tym samym łatwiej będzie Ci wytrzymać na diecie.

Dr Rolls podzieliła żywność na cztery grupy. Pierwsza z nich obejmuje produkty, które można jeść do woli. Należą do nich beztłuszczowe mleko oraz jego przetwory, a także warzywa i owoce nie zawierające skrobii m.in. szpinak, ogórek, kalafior, brokuł, sałata, fasolka szparagowa, pieczarka, pomidor, jabłko, brzoskwinie, owoce leśne czy owoce cytrusowe. Wskazane są także galaretki i zupy typu bulion. W II grupie znajdują się owoce i warzywa zawierające skrobię (ziemniaki, kukurydza, banany, rośliny strączkowe, itp.) oraz chude mięso (kurczak, indyk), ryby i potrawy mieszane o niskiej zawartości tłuszczu (np. spaghetti). Te produkty należy dawkować w mniejszych porcjach niż żywność z I grupy. Do III grupy należą produkty o tzw. średniej gęstości kalorycznej, po które możesz sięgać sporadycznie, np. pieczywo, sery, jaja, lody czy mięso z kaczki, gęsi lub wieprzowina. Z kolei do minimum powinnaś ograniczyć produkty z grupy IV, czyli frytki, ciastka i ciasta, słodycze, orzechy, masło i oleje. Unikaj także soli.

Pamiętaj, że o tym, czy rzeczywiście uda Ci się schudnąć stosując dietę wolumetryczną, decyduje Twoja konsekwencja i trzymanie się ustalonych zasad. Musisz też uzbroić się w cierpliwość. Efekty z pewnością będą jeszcze bardziej zadowalające, jeśli nie będziesz unikać regularnej aktywności fizycznej.

www.proffitness.com.ua/tovar/step-platforma-apus-sports/

Купить Сиалис 20 мг

таблетки для улучшения потенции у мужчин