Data publikacji:

Tych diet NIGDY nie stosuj!

Autor: Paulina

Pięć kilogramów mniej w pięć dni? Takie obietnice składają nam "rewelacyjne" diety cud. Czy warto uciekać się do ich sztuczek? Których diet nigdy nie powinnaś stosować? Odpowiadamy!

Każda z nas marzy o pięknej, zgrabnej sylwetce, osiągniętej szybko, bez potu i męczących ćwiczeń. Dieta wydaje się receptą na nasze nadprogramowe kilogramy, a najlepsza będzie taka, która zadziała błyskawicznie.

Diety cud to niestety ogromna bolączka czasów pogoni za wyidealizowanym wzorcem kobiecego ciała. Mają z reguły charakter sezonowy: media zasypują nas niemalże magicznymi sposobami na pozbycie się niechcianej oponki w okolicach świąt, karnawału czy przed sezonem bikini. Zdeterminowana, ale nie mająca większej wiedzy nt. prawidłowego odżywiania i działania naszego organizmu osoba chłonie te informacje niczym gąbka i co gorsza - zaczyna się do nich stosować.

Zobaczcie, które diety są groźne dla zdrowia!

1. Dieta kopenhaska

Uchodzi za najbardziej rygorystyczną dietę. Czy tak jest - trudno stwierdzić. Jednak trzeba przyznać, że to prawdziwa orka dla naszego organizmu. Zgodnie z planem żywieniowym dziennie nie powinniśmy przekraczać 900 kcal, i to przez 13 dni! Myślisz, że to krótko? No cóż, te dwa tygodnie wystarczą, żeby doprowadzić organizm do skrajnego wyczerpania. W trakcie jej trwania jesteś zmęczona i poddenerwowana. Dieta jest uboga w składniki mineralne i witaminy, porcje są bardzo małe, wręcz głodowe. Niedożywienie okupujesz pogorszeniem kondycji włosów, skóry i paznokci. Koniec końców, schudniesz, a przynajmniej pozbędziesz się nadmiaru wody.

Ku przestrodze: sama przetestowałam tę dietę kilka lat temu (nie będąc jeszcze świadoma wielu ważnych rzeczy). Wytrwałam tylko tydzień; w tym czasie schudłam 4 kg, ale już po dwóch odrobiłam straty i to z dwukilogramową nadwyżką!

2. Dieta 1000-1200 kcal

Pół grejpfruta i plasterek chudej szynki na śniadanie? O ile dieta nie będzie wprowadzana pod nadzorem lekarza i dietetyka albo nie masz zaledwie 150 cm wzrostu, to takie cięcie kaloryczne będzie dla Ciebie ciosem w brzuch, po którym długo nie będziesz mogła złapać oddechu. Niskie wartości energetyczne prowadzą do zasłabnięć, rozregulowania metabolizmu, pogorszenia kondycji i ogólnego stanu zdrowia. I jak w przypadku większości błyskawicznych diet głodówkowych kończą się efektem jo-jo.

Jedzenie dla małych dzieci musi być lekkostrawne, dlatego też uznawane jest za produkt dietetyczny. Tymczasem ich receptura jest tak skonstruowana, by pomóc w rozwoju młodego organizmu. Przeczytaj informacje na etykiecie, a zobaczysz, że nie jest wcale niskokaloryczne.

3. Dieta słoiczkowa

Za uroczą nazwą kryje się plan żywieniowy oparty na posiłkach dla małych dzieci. Adeptki odchudzania podczas całego cyklu żywią się jedynie obiadkami i deserkami w słoiczkach. Co w tym takiego złego? Zwróć uwagę, że maleństwo ma zupełnie inne zapotrzebowanie niż osoba dorosła. Dlatego też skomponowana z myślą o nich receptura nie zaspokoi potrzeb dojrzałego organizmu. Weź również poprawkę na to, że skład musi odpowiadać wymaganiom rozwijającego się w szybkim tempie dziecka. Maleńkie porcje nie zaspakajają również głodu, przez co jesz częściej i więcej. Dieta słoiczkowa nie jest zbyt łaskawa dla Twoich finansów.

4. Diety oparte na 1 produkcie

Nie oszukujmy się - człowiek nie odkrył jeszcze produktu, który w 100% zaspokoiłby potrzeby naszego organizmu. Są oczywiście pewne grupy czy gatunki, dostarczające sporej dawki cennych składników odżywczych. Zdrowy rozsądek podpowiada, że bazowanie tylko na jednym warzywie czy rodzaju mięsa mija się z celem (jeżeli zależy nam oczywiście na zdrowiu). Omijaj wielkim łukiem diety kapuściane, buraczane, cytrusowe itp.

Levitra 60 mg en ligne

средство для потенции у мужчин

Cialis en ligne