Data publikacji:

DIY: kakaowy balsam brązujący

Autor: Joanna Stanuch

Wraz z nadejściem słonecznych dni niejednej z nas przez myśl przechodzi pomysł: a może by tak nieco się opalić? Fakt – złocista opalenizna w okresie wiosenno-letnim dodaje uroku, jednak chyba nie muszę Was przekonywać co do tego, że ekspozycja skóry na promienie UV nie należy do najzdrowszych praktyk. Jeśli z kolei chcecie opalić się na konkretną, zbliżającą się okazję, na przykład ważną imprezę, proponuję sprytne, ekspresowe, a co najważniejsze o wiele zdrowsze rozwiązanie – domowy balsam brązujący.

To pewne, że nic nie zastąpi efektu naturalnej, złocistej opalenizny, którą nabyłyśmy zupełnie nieplanowanie np. podczas egzotycznych wakacji. Wiecie zapewne, jak bardzo ochrona przeciwko UV jest ważna dla zachowania zdrowia i młodości naszej skóry, dlatego do kąpieli słonecznych absolutnie zawsze trzeba być solidnie przygotowanym. Zdarzają się jednak i takie okazje, w których ekspresowo chciałybyśmy nadać naszej skórze czekoladowego odcienia. Jakie mamy możliwości? Oczywiście, solarium skreślamy z marszu. Zostają samoopalacze i balsamy brązujące, wśród których możemy obecnie przebierać – olejki, kremy, pianki… nie wiem jak Was, ale nawet pomimo rewelacyjnych efektów, tego typu kosmetyki zawsze odstraszały mnie specyficznym zapachem spalenizny, którego nie zamaskują nawet najładniejsze dodatki aromatyczne.

Dziś mam dla Was propozycję banalnego balsamu, który przed większym wyjściem samodzielnie wykonacie w domu. Jego efekt będzie okazjonalny, ale za to naturalny i cudownie pachnący.

Więcej

Potrzebne będą:

 • Ulubiony, pachnący balsam
 • Olejek arganowy
 • Kakao naturalne
 • Miseczka, łyżeczka
 • Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w misce, w pożądanych przez nas ilościach. Kakao dawkujemy ostrożnie – to od niego będzie zależała intensywność naszej opalenizny. Po przygotowaniu mieszanki nie pozostaje nic innego, jak wziąć prysznic, wykonać dokładny peeling ciała i nałożyć balsam. Piękna, choć „oszukana” opalenizna gwarantowana!

  Źródło: Youtube/DOMiNKA  steroid-pharm.com/

  www.medicaments-24.com

  jogger strollers double