Data publikacji:

Dlaczego biegam i nie chudnę?

Autor: Kasia

Rozpoczynając przygodę z joggingiem liczymy na spadek wagi oraz wyrzeźbienie sylwetki. Jednak często zdarza się, że pomimo regularnego biegania oraz ciągłego zwiększania dystansów nasze ciało się nie zmienia. Zaczynamy wtedy tracić motywację i zarzucamy treningi. Zanim zrezygnujemy, warto poznać przyczyny takiej sytuacji. Podpowiadamy, dlaczego pomimo regularnych ćwiczeń nie widzimy żadnych efektów.

Bieganie jest jedną z najczęściej wybieranych form aktywności fizycznej. Dzieje się tak, ponieważ jest to sport dostępny dla każdego, nie wymagający specjalistycznego sprzętu, zakupu karnetu czy zaawansowanego przygotowania. Wystarczy ubrać dres, buty i znaleźć dogodną trasę. Korzyści z biegania jest bardzo wiele, ale głównie liczymy na poprawę kondycji oraz utratę zbędnych kilogramów. O ile wydolność poprawia się bez zarzutów, zaczynamy biegać dłużej i coraz dalej, to zbicie tkanki tłuszczowej jest już o wiele trudniejsze. Największe szanse na zrzucenie kilogramów mamy na początku przygody z bieganiem, jednak później waga może się zatrzymać, a nawet pokazywać o kilka kilogramów więcej! Dlaczego tak się dzieję, że pomimo regularnej aktywności wskazówka wagi nie chce drgnąć?

Źródło: maximindonesia.co.id

Wpływ diety na utratę wagi

Aby zrozumieć to dziwne zjawisko należy wiedzieć, że masa i skład ciała uzależnione są nie tylko od tego, ile energii wydatkujemy podczas wykonywanych treningów, ale również od tego, ile jej dostarczamy. W związku z tym, jeśli zwiększymy wydatkowanie energii, biegając pięć razy w tygodniu po 40 minut, a zarazem wyrównamy te straty kaloryczne zwiększając w diecie węglowodany i tłuszcze, to oczywiście nie schudniemy. Gdy dodatkowo wydatki energii zaczniemy rekompensować sobie w zwiększonych ilościach – zaczniemy tyć.

Rozwiązaniem tej sytuacji jest umiejętne dopasowanie diety do wydatków energetycznych tak, aby pozostawić niewielki niedobór energii, który organizm będzie musiał wyrównać sięgając do zgromadzonych rezerw. W tym celu musimy nie tylko znać nasze zapotrzebowanie na energię, ale także dokładnie obliczyć, ile kalorii spalamy podczas treningu i precyzyjnie przeanalizować dostarczaną energię.

Źródło: theshelbyreport.com

Prawidłowa dieta

Jeśli celem naszego biegania jest schudnięcie musimy przyjrzeć się swojej diecie. W pierwszej kolejności powinnyśmy wyeliminować z niej produkty przetworzone, z dużą zawartością cukru oraz tłuszczy rafinowanych (słodycze, wyroby cukiernicze, dania typu fast food i instant, słodzone napoje, płatki śniadaniowe, musli, słodzone przetwory mleczne, margaryny, masło orzechowe, wyroby z białej mąki). Tego typu pokarmy oszukują mechanizmy kontroli głodu oraz sytości, przez co zaburzają naturalne poczucie łaknienia.

Oczywiście wyeliminowanie wyżej wymienionych produktów wiąże się z tym, że musimy je czymś zastąpić. Należy wprowadzić do menu produkty nisko przetworzone: świeże owoce i warzywa, mięso i ryby, całe jaja, nierafinowane oleje roślinne (oliwa z oliwek, olej lniany, olej kokosowy), migdały i orzechy oraz produkty skrobiowe, takie jak: ziemniaki, kasze, płatki owsiane, ryż, razowe pieczywo.

Zmiany w diecie pozwolą poprawić metabolizm, co nie tylko pomoże obniżyć ilość tkanki tłuszczowej w organizmie, ale także poprawi nasze zdrowie i samopoczucie. Jednocześnie warto także zmieniać intensywność treningu oraz naprzemiennie stosować sety o wysokiej o niskiej i wysokiej intensywności.

Odpowiedni strój do biegania skompletujesz TUTAJ.

качественная виагра

www.pills24.com.ua

стероиды купить