Data publikacji:

Dlaczego i w jakiej postaci należy jeść śniadanie?

Autor: Sylwia Stwora

Unikasz śniadania lub jesz je w biegu, bo znów zaspałeś, dlatego sięgasz po byle co? Nie dziw się, że nagle w ciągu dnia zaczyna brakować Ci energii lub masz problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi.  Istnieją jeszcze inne powody, dlaczego których należy jeść śniadanie.

Podczas nocy poziom glukozy w organizmie ulega znacznemu obniżeniu. Jeśli nie podniesiesz go maksymalnie w ciągu 3 godzin od wstania z łóżka, przez resztę dnia będziesz czuła się jakbyś wstała lewą nogą. Trudno będzie Ci myśleć i skoncentrować się na wykonywanych czynnościach, bo pozbawiony energii mózg będzie pracował na zwolnionych obrotach. Dodatkowo będziesz chodziła senna, rozdrażniona i wiecznie głodna.

Niejedzenie śniadań wbrew pozorom wcale nie sprzyja odchudzaniu, a wręcz przeciwnie – może okazać się podstawowym czynnikiem powodującym tycie. Gdy zrezygnujesz ze śniadania, wcale nie zjesz mniej w ciągu dnia, a wręcz przeciwnie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nadrobisz poranne zaległości w czasie obiadu lub kolacji. Możesz też zmagać się z nocnym obżarstwem. Nieregularność posiłków wpłynie negatywnie na przemianę materii, która ulegnie spowolnieniu. W efekcie organizm chcąc uchronić się przed kolejną „głodówką” będzie magazynował energię na zapas w postaci tłuszczu.

Brak śniadania może przyczynić się także do poważnych problemów z układem pokarmowym, w tym refluksu, zgagi czy bolesnych i niebezpiecznych wrzodów żołądka. Dzieje się tak ponieważ w porannych godzinach pracuje on najintensywniej, wydzielając duże ilości kwasu solnego, który służy do trawienia pożywienia i ma właściwości żrące.

Pierwszy posiłek powinien dostarczać 25 proc. całej energii dziennej. Przede wszystkim sięgaj po pełnowartościowe białko. Znajdziesz je w serach żółtych, twarogach, jajku oraz mleku i produktach fermentowanych (kefir, maślanka). Nie bój się także węglowodanów, bo organizm zdąży je spalić w ciągu dziennej aktywności. Zrób samodzielne musli – zmieszaj płatki zbożowe z owsianymi i otrębami, dodaj do nich ulubione suszone owoce czy pokrojone świeże owoce i zalej mlekiem lub jogurtem naturalnym. Możesz też zrobić owsiankę z rodzynkami, która nasyci Cię na kilka godzin lub obłożyć pełnoziarnistą bułkę chudą wędliną, sałatą i pomidorem czy też posmarować ją pastą z ryby, ogórka i jajka. Zamiast kawy czy herbaty wypij świeżo wyciskany sok warzywny lub owocowy bądź yerba mate.

сильный женский возбудитель

Узнайте про полезный веб сайт , он описывает в статьях про лечение алкоголизма.
https://pharmacy24.com.ua