Data publikacji:

Dlaczego warto chodzić na basen?

Autor: Kasia

Kiedy decydujemy się na regularne treningi najczęściej wybieramy siłownię, fitness lub jogging. Basen traktujemy raczej, jak formę rozrywki i spędzanie wolnego czasu w weekend. To duży błąd, ponieważ pływanie przynosi nam wiele nieocenionych korzyści. Sprawdźcie, dlaczego warto chodzić na basen.

Pływanie to jedna z form aktywności, która wskazana jest dla osób w każdym wieku, nie obciąża stawów, a wysiłek rozkłada się na całe ciało, dając równomierne efekty. Na basen możemy chodzić przez cały rok, bez względu na pogodę. Obok treningu mamy możliwość skorzystania z wielu form relaksui rozluźnienia, jak jacuzzi, sauna czy bicze wodne.

Źródło: flickr.com/havenholidays

Korzyści z pływania

To co najważniejsze, podczas pływania pracują praktycznie wszystkie mięśnie. Na basen możemy iść, aby schudnąć, wysmuklić sylwetkę, poprawić kondycję czy też w ramach rehabilitacji kręgosłupa. Ponadto regularne pływanie poprawi naszą odporność i wydolność organizmu. Pozwala stracić tłuszczową bez trudnych, męczących ćwiczeń, gdyż w wodzie nie odczuwamy wysiłku, który wykonujemy. Wizyty na basenie opóźnią również starzenie, dodają ciału lekkości oraz poprawiają samopoczucie. Ale to nie wszystko! Pływanie znacznie wspomaga układ krążenia,  prawidłową pracę serca i dotlenia organizm. Dodatkowo działa zbawiennie na układ kostny, gdyż angażuje mieście odpowiedzialne za prawidłową postawę oraz zmniejsza bóle kręgosłupa. Jest polecany w szczególności osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Korzystnie wpływa także na układ oddechowy, zwiększa pojemność życiową płuc oraz wzmacnia mięśnie oddechowe. Pływanie kraulem lub żabką to najlepszy sposób na wyrobienie mięśni brzucha i grzbietu. Co ważne, wcale nie trzeba pływać wyczynowo, aby zauważyć efekty oraz poprawę stanu zdrowia.

Jeśli nie umiemy pływać możemy skorzystać z kursu i spróbować się nauczyć lub skorzystać z oferowanych na pływalniach zajęć aqua fitness, które polegają na ćwiczeniach w wodzie.

Nigdy nie jest za późno

W Polsce panuje przeświadczenie, że naukę pływania należy rozpocząć w wieku szkolnym , ponieważ później opanowanie tej sztuki jest niemożliwe. Nie bardzie mylnego! Na naukę pływania można zapisać się w każdym wieku. Możemy uczyć się od podstaw w grupie lub na lekcjach indywidualnych. Najważniejsze jest przełamanie strachu i zaufanie instruktorowi. Wbrew pozorom nauka pływania nie jest trudna, a profesjonalne wskazówki sprawią, że opanujemy podstawy bardzo szybko. Naukę najlepiej zacząć od pływania na plecach. Szybko przekonamy się, że wystarczy położyć się na wodzie a siła wyporu zadziała równo na całe ciało i uniesie nas na powierzchni.

Szeroki wybór strojów kąpielowych znajdziesz TUTAJ.

biceps-ua.com

виагра 100мг